Mini Mistrzostwa Świata na pleszewskim stadionie!

PF
Reprezentacja Korei Południowej pokonała w finale Japonię 3:0 i została piłkarskim mistrzem świata! W meczu o trzecie miejsce Nigeria musiała uznać wyższość reprezentacji Kamerunu. Przynajmniej tak to wyglądało w Pleszewie.

Mini Mistrzostwa Świata 2014

W zorganizowanym przez Spółkę Sport Pleszew turnieju Mini Mistrzostw Świata 2014 ręce w geście triumfu mogli wznieść uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pleszewie, którzy w decydującym o mistrzostwie meczu wygrali z Dobrzycą. W meczu o brązowy medal Szkoła Podstawowa z Kotlina rozgromiła Kowalew.

Najlepsze drużyny otrzymały z rąk Burmistrza Pleszewa Mariana Adamka czeki na zakup sprzętu sportowego o wartości od 1500 zł do 500 zł, puchary, medale, dyplomy, oficjalną piłkę PZPN.
W całym turnieju udział wzięły 32 drużyn ze szkół podstawowych powiatów pleszewskiego, jarocińskiego i kaliskiego reprezentujących kraje biorące udział w Mistrzostwach Świata w Brazylii.

Ogółem w 64 meczach 32 drużyny strzeliły 289 goli co daje ponad 4,5 bramki na mecz a grano w eliminacjach 15 minut a w fazie pucharowej 2 x 10 minut.
Mecze Mini Mistrzostw Świata sędziowali Jacek Majkowski, Szymon Guźniczak, Michał Jóźwiak i Adrian Chojnacki. Opiekę medyczną zapewnił Jakub Kostrzewski.