Szanse na realizację wniosków złożonych przez Zbigniewa Bachorskiego i Andrzeja Kaczmarka Szanse na realizację wniosków złożonych przez Zbigniewa Bachorskiego i Andrzeja Kaczmarka

(© Damian Cieślak)

Mieszkańcy ul. Wrzosowej w Leszczycy liczą na budowę drogi asfaltowej. O zrealizowanie inwestycji wnioskuje radny Andrzej Kaczmarek. Czy w gminnym budżecie znajdą się pieniądze na wykonanie remontu?

Radny z Czołnochowa podkreśla, że droga gminna w ciągu roku jest kilkakrotnie naprawiana. Łatanie dziur przynosi chwilową poprawę sytuacji. Po krótkim czasie sytuacja wraca do przykrej dla lokalnej społeczności normy sprzed prac remontowych. Dlatego Andrzej Kaczmarek w imieniu mieszkańców Leszczycy i Gizałek mieszkających przy ulicy Wrzosowej wnioskuje o wykonanie drogi asfaltowej.

Co na to wójt Robert Łoza? Czy znajdą się pieniądze na realizację inwestycji? Odpowiedź gospodarza Gizałek nie pozostawia złudzeń.
Brak środków finansowych w budżecie gminy powoduje, że realizacja tego przedsięwzięcia w najbliższych latach jest niemożliwa
- odpowiada włodarz. Robert Łoza podkreśla, że na terenie gminy jest wiele dróg w złym stanie technicznym, które wymagają podjęcia natychmiastowych działań zarówno remontowych, jak i inwestycyjnych. Pieniądze to nie jedyny czynnik wpływający na szanse zrealizowania zadania.

Na uwagę zasługuje fakt, że modernizacja drogi będzie również uzależniona od wykonania przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich dalszego odcinka ścieżki rowerowej wraz ze zjazdem na ulicę Wrzosową. - W związku z powyższym w pierwszej kolejności będziemy jako gmina starać się współfinansować budowę ścieżki rowerowej, jak to miało miejsce we wcześniejszych etapach jej budowy - podkreśla wójt.

- Jeżeli pojawią się możliwości finansowe wykonania zadania, o które wnioskuje radny Andrzej Kaczmarek, zostanie ono ujęte i przedłożone Radzie Gminy w projekcie budżetu - pozostawia cień szansy gospodarz gminy Gizałki.

Bezpieczny dojazdNiemal identyczną odpowiedź w sprawie drogi przebudowy drogi gminnej w Tomicach otrzymał Zbigniew Bachorski. Zastępca przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej apelował o ułożenie dywanika asfaltowego do dziesięciu posesji usytuowanych na długości 1 km w miejscowości Tomice-Młynik.
Nowa nawierzchnia pozwoliłaby na bezpieczny i łatwy dojazd mieszkańcom na zakupy, do pracy czy dzieciom do szkoły
- tłumaczy radny.

Odpowiedź nie nastraja optymistycznie. Na razie w gminnym budżecie nie ma pieniędzy na realizację inwestycji. Jeśli się pojawią, Rada Gminy rozważy możliwość wykonania remontu.

Projekt budżetu gminy Gizałki na 2020 r. przewiduje m.in. przebudowę dróg Kolonia Obory - Studzianka i Orlina Duża - Białobłoty. Na pierwszą zabezpieczono 570 tys. zł, na drugą 275 tys. zł.

Obwodnica Częstochowy oddana do ruchu. "Cały ciąg autostrady A1, to kręgosłup komunikacyjny Polski"

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!