Michalina Czerwińska w blasku złota, a Bartek Stephan ze srebrnym medalem

PF
Michalina Czerwińska i Bartosz Stephan, reprezentanci UKS Taekwondo Pleszew wywalczyli medala na Międzynarodowym Pucharze Polski Swarzędz Cup

Na początku stycznia odbył się Międzynarodowym Pucharze Polski Swarzędz Cup.
W sumie w rywalizacji wzięło udział prawie 700 zawodników z 6 krajów. Na matach nie mogło zabraknąć przedstawicieli Uczniowskiego Klubu Sportowego Taekwodno Pleszew. Do Swarzędza pojechali: Michalina Czerwińska, która wystąpiła w kategorii młodzika, w kategorii kadetów zaprezentowali się Mariusz Adamkiewicz i Szymon Richter, a w kategorii juniora Bartosz Stephan.

Choć reprezentacja pleszewskiego klubu pod względem liczebności była bardzo skromna, to zdecydowanie nadrabiała jakością i walecznością. Pleszewscy zawodnicy przywieźli z Międzynarodowego Pucharu Polski dwa medale Michalina Czerwińska wywalczyła złoty medal wgrywając walkę finałową przed czasem przez nokaut.
Na drugim miejscu podium i ze srebrnym medalem swoje walki w kategorii juniora poniżej 59 kg stanął Bartosz Stephan. Pierwszą walkę wygrał na przewagi. Zakończyła się ona wynikiem 20 - 5. Druga walka Bartka zakończyła się przez poddanie zawodnika. W trzecim, finałowym pojdeynku reprezentant UKS Taekwodndo Pleszew przegrał na punkty 10 - 9 z reprezentantem Czech.

Z kolei Mariusz Adamkiewicz odpadł z turnieju po przegranym drugim pojedynku i ostatecznie tak jak Szymon Richter uplasowali się na miejscach