Michał Florczak wywalczył srebrny medal podczas turnieju Karate 1 Series A w cypryjskiej Larnace

Julia Daniszewska, związana na co dzień z gdańskim Klubem Karate Sonkei oraz Michał Florczak z Pleszewskiego Klubu Karate, to zawodnicy, którzy stanęli na podium turnieju w cypryjskiej Larnace archiwum Polskiej Unii Karate
Michał Florczak, zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate, zajął drugie miejsce podczas turnieju Karate 1 Series A w cypryjskiej Larnace. W drodze do finału podopieczny trenera Bartłomieja Sołtysiaka pokonał pięciu rywali.

Cypryjska Larnaka była gospodarzem międzynarodowego turnieju Karate 1 Series A. W zawodach wzięło udział ponad 900 zawodników z 76 państw. W barwach reprezentacji Polski z bardzo dobrej strony pokazał się przedstawiciel Pleszewskiego Klubu Karate Michał Florczak. Sportowiec na co dzień trenujący pod okiem Bartłomieja Sołtysiaka rywalizował w kategorii wagowej do 84 kg.

Zmagania rozpoczął od pokonania 2-0 Francuza Joachima-Arnauda Klilina. To był początek, jak się później okazało, długiej drogi do finału. Kolejne cztery walki Michał również rozstrzygnął na swoją korzyść. Serb Urlon Mijalkovic (5-0), Łotysz Dens Sadikkovs (3-1), Słowak Julian Enrik Smoliga (4-3) i wreszcie reprezentant Iranu Saman Edalati (wskazanie 3-1 przy stanie 4-4) to rywale, którzy w Larnace także musieli uznać wyższość zawodnika Pleszewskiego Klubu Karate.

Sposób na Florczaka znalazł dopiero w finale następny zawodnik ze Słowacji. Adi Gyurik, zajmujący siedemnaste miejscu w światowym rankingu, wygrał 6-0.

- Trzeba podkreślić bardzo dobry start reprezentacji Polski. W debiucie w turnieju Ligi Światowej czworo zawodników do końca walczyło o medale. Ostatecznie dwoje stanęło na podium

- opowiada Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate. Obok Michała, z medalu - tego z najcenniejszego kruszcu - cieszyła się Julia Daniszewska. Związana na co dzień z gdańskim Klubem Karate Sonkei zawodniczka startowała w kategorii +68 kg. Pojedynki, których stawką były brązowe „krążki” przegrały Weronika Mikulska i Maria Depta.

- To bardzo dobry wynik. Polskie karate wchodzi na poziom, na którym jeszcze nigdy nie było. Rezultat naszego zawodnika, Michała Florczaka, jest dobrym symptomem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Karate WKF, które odbędą się w dniach 24-29 października 2023 roku w Budapeszcie

- podkreśla Józef Sołtysiak.

Polub nas na FB

Klasyczne zakończenie sezonu 2023. Do Gołuchowa zjechali się...

Ekstremalny Różaniec 2023 w Pleszewie. Z różańcem w dłoni wyruszyli na ekstremalną trasę, bo szukają nadziei!

Ekstremalny Różaniec 2023 w Pleszewie. Z różańcem w dłoni wy...

Punkt dla Ciebie w Pleszewie. Nowa miejscówka dla młodzieży już otwarta. Tutaj mogą porozmawiać o swojej przyszłości

Punkt dla Ciebie w Pleszewie. Nowa miejscówka dla młodzieży ...

Kończy się pewna epoka. Tadeusz Rak, prezes firmy Spomasz Pleszewa odchodzi na emeryturę, ale nie mówi do widzenia

Kończy się pewna epoka. Tadeusz Rak, prezes firmy Spomasz Pl...

Gospodynie z Chocza wygrały wojewódzki konkurs kulinarny „Skarby wielkopolskiej spiżarni”

Jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ w Marszewie. Gospo...

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka spotkała się z młodzieżą. Sportowca takiego formatu w Pleszewie jeszcze nie było! Rozmowa pełna inspiracji

Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka spotkała się z młodzieżą. Sp...