Mateusz Siuda reprezentował biało-czerwone barwy podczas lekkoatletycznych Drużynowych Mistrzostw Europy

39.16 s - taki czas uzyskała polska sztafeta 4x100 metrów podczas Drużynowych Mistrzostw Europy. Na pierwszej zmianie pobiegł pleszewianin Mateusz Siuda.

Polska sztafeta pobiegła w identycznym zestawieniu jak podczas niedawnych mistrzostw świata sztafet. Wtedy na Stadionie Śląskim Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Adrian Brzeziński i Przemysław Słowikowski z czasem 39.34 s zajęli 5. miejsce w swoim biegu, a w klasyfikacji końcowej uplasowali się na 12. pozycji. W sobotę, 29 maja 2021 roku, pobiegli szybciej i na mecie zameldowali się na 4. lokacie. Wygrali Niemcy przed Hiszpanią i Francją. Występ naszych stumetrowców pozwolił dopisać do dorobku reprezentacji Polski cenne 4 punkty.

Po pierwszym dniu rywalizacji w Drużynowych Mistrzostwach Europy broniąca tytułu biało-czerwona kadra z dorobkiem 94,5 punktu zajmuje 2. miejsce. Prowadzi Wielka Brytania, która ma zaledwie 0,5 punktu więcej. Podium uzupełniają Niemcy (93,5 pkt). Drugi dzień zmagań na Stadionie Śląskim rozpocznie się o 13.00.

Więcej o Mateuszu Siudzie przeczytacie TUTAJ, a o Drużynowych Mistrzostwach Europy TUTAJ.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Boks. Turniej kadetów w Eger. Olaf Pera najlepszy w swojej k...

Z betonowego boiska przy Reja po mistrzostwo kraju. Szymon R...

Pleszew. Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wrócili z Łodz...

Pleszew. Kosz Pleszew podpisał porozumienie o współpracy z A...

Szał radości u jednych, łzy rozpaczy u drugich. Reakcje kibiców Chelsea i Manchesteru City po finale Ligi Mistrzów