Majka Majdecka wystąpiła na Mistrzostwach Polski, a jej koleżanki zdominowały rywalizację na Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska

Ostatnie dni były niezwykle pracowite dla tenisistów stołowych UKS-u „Chrobry” Gizałki. Zawodnicy klubu rywalizowali w tym czasie na trzech frontach.

Najpierw w Mławie w Mistrzostwach Polski juniorek startowała Majka Majdecka. Jej występ nie przyniósł spektakularnego sukcesu, ale już sam awans do zawodów najwyższej, krajowej rangi dla zawodniczki, która debiutuje w kategorii juniorek był dużym osiągnięciem. Utalentowana tenisistka wystąpiła w turnieju indywidualnym i zajęła miejsce w przedziale 49-64. W grze deblowej zagrała w parze z zawodniczką LKTS Luboń Natalią Piechotą. Dziewczęta zostały sklasyfikowane na pozycji 17-32. Majka wystąpiła jeszcze w mikstach, gdzie wspólnie z Damianem Szczerbą z MSZS Świdwin ukończyła zawody na miejscu 49 – 62.

W tym samym czasie w Zdunach klubowe koleżanki Majki rywalizowały w juniorskich Mistrzostwach Okręgu Południowa Wielkopolska. Dziewczęta „Chrobrego” po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w dawnym województwie kaliskim. Podium w całości należało do gizalczanek. Złoty medal wywalczyła Ewa Mazurek, srebrny odebrała Wiktoria Jankowiak, która o tę pozycję w okręgowym czempionacie stoczyła znakomity pojedynek z Adrianną Kwitowską. - Poziom sportowy meczu Jankowiak – Kwitowska, jego dramaturgia, przebieg i wymiany zostały nagrodzone oklaskami obserwatorów - opowiada Andrzej Poźniak. Czwarta z reprezentantek „Chrobrego” Klaudia Słupska była 7. Broniący honoru chłopców z Gizałek w turnieju indywidualnym Wiktor Borowski zajął miejsce w przedziale 13 – 15. Zgodnie z przewidywaniami przebiegał turniej par deblowych. W finałowej rozgrywce po jednej stronie stołu stanęły Wiktoria Jankowiak z Adrianną Kwitowską, a po drugiej Ewa Mazurek z Klaudią Słupską. Złoto dla Ewy i Klaudii. Srebrny medal Adrianny i Wiktorii był 20. zdobytym przez tenisistów „Chrobrego” w tegorocznych mistrzostwach.

Sala sportowa SP w Gizałkach była świadkiem wydarzenia, w którym główne role grali tenisiści stołowi „Chrobrego”. Seniorska sekcja, po zdobyciu 2. miejsca w rozgrywkach grupy pierwszej V ligi, podejmowała w barażu o awans do IV ligi zwycięzcę grupy drugiej - UKS „Prosna” Grabów. Drużyna „Chrobrego”, występująca w składzie: Radosław Filipiak, Majka Majdecka, Jacek Borowski i Andrzej Glapa, sprawiła sporą niespodziankę ogrywając faworyzowanych rywali 10:8. W rewanżu padł remis 9:9 i Gizałki w finale rozgrywek V ligi zagrają z UKS „Żaki” Taczanów o bezpośredni awans do wyższej klasy.