Majka Majdecka i Ewa Mazurek drugą drużyną Wielkopolski. W niedzielę powalczą o awans do Mistrzostw Polski

W Objezierzu młodzi tenisiści rywalizowali o Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii kadetek i kadetów. Wojewódzki czempionat stanowił jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Luboniu w dniach 3-6 maja

W zawodach z bardzo dobrej strony pokazały się zawodniczki "Chrobrego" Gizałki Ewa Mazurek i Majka Majdecka. W turnieju indywidualnym wspaniale spisała się zwłaszcza druga z wymienionych tenisistek. Podopieczna Andrzeja Poźniak po trzech zwycięskich pojedynkach zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie i wywalczyła awans do mistrzostw kraju! Jednocześnie uzyskała szansę rywalizacji o medale Mistrzostw Wielkopolski. Na drodze do podium stanęły Weronika Dombka i Zuzanna Sułek reprezentujące barwy LUKS Luboń oraz Aleksandra Nowak z MKS TS „Warta” Oborniki.

Pierwszy przegrany przez reprezentantkę "Chrobrego" 2:3 pojedynek z Olą Nowak miał negatywny wpływ na dalszą rywalizację. -Dramatyczny przebieg meczu rozbił emocjonalne nastawienie Majki. Porażki z kolejnymi rywalkami oddaliły marzenia o medalu. Piątą lokatę w końcowej klasyfikacji tenisistka uznała za porażkę - opowiada trener Andrzej Poźniak. Ewa Mazurek w turnieju indywidualnym została sklasyfikowana na miejscach 7-8. Po złoto sięgnęła Ola Nowak.

To czego nie udało się zrobić w rywalizacji singlistek, dziewczęta z Gizałek dokonały w turnieju drużynowym, gdzie zdobyły srebrny medal. W drodze do finału Majka Majdecka i Ewa Mazurek pokonały 3:1 Polonię Śmigiel i 3:0 Czternastkę Poznań. W pojedynku decydującym o złocie uległy 0:3 reprezentantkom LKTS-u Luboń, które znajdują się aktualnie na VI miejscu rankingu krajowego.

W niedzielę drużyna „Chrobrego” Gizałki wystąpi w międzywojewódzkim turnieju barażowym, by walczyć z zespołami województwa zachodniopomorskiego o awans do grona 16 najlepszych drużyn w kraju, które wystąpią w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.