Magdalena Godlewska, zawodniczka Pleszewskiego Klubu Karate, brązową medalistką mistrzostw Europy

Magdalena Godlewska, zawodniczka Pleszewskiego Klubu Karate, w fińskim Tampere wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. Polka stanęła na podium w kumite U-21, w kategorii do 61 kg.

Magdalena Godlewska na podium mistrzostw Europy

Magdalena Godlewska w pierwszej rundzie pokonała zawodniczkę z Austrii, by w drugiej walce ulec reprezentantce Luksemburga. Kimberly Nelting, która ostatecznie zdobyła złoty medal, "pociągnęła" Polkę do repesaży, w których zawodniczka Pleszewskiego Klubu Karate odprawiła kolejno rywalki ze Szwajcarii, Macedonii oraz Belgii i zajęła 3. miejsce.

Jak spisali się pozostali reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate w mistrzostwach Europy kadetów, juniorów i U-21 w karate WKF, które w dniach 20-22 sierpnia odbyły się w fińskim Tampere? Udanie zawody rozpoczęła Julia Grzelak (kumite juniorek, -48 kg), która 6:0 pokonała reprezentantkę Grecji. W kolejnym pojedynku musiała jednak uznać wyższość Andrei Kvetonovej z Czech i odpadła z rywalizacji.

Startujący w kategorii wiekowej U-21, w wadze do 84 kg, Dawid Sobkowiak w pierwszej rundzie trafił na zawodnika z Turcji. Muhammed Halit Tamyuksel po wyrównanej walce pokonał Polaka 3:2 i wyeliminował naszego karatekę z turnieju.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate na co dzień trenują pod okiem Bartłomieja Sołtysiaka, trenera asystenta kadry narodowej.

W Finlandii reprezentacja Polski wywalczyła trzy brązowe medale. Oprócz Magdaleny Godlewskiej na najniższym stopniu podium stanęli: Dominik Dziuda (kumite juniorów, -61 kg) i Hubert Jarocki (kumite juniorów, +76 kg).