Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund

MK,PF
Koszykarze Kosz Pleszew po bardzo zaciętym meczu przegrali u siebie z Weegree AZS Politechnika Opolska 76:81. Losy meczu ważyły się jednak do ostatnich sekund

W pierwszej kwarcie koszykarze pleszewscy starali się dorównać zawodnikom z Opola, którzy narzucali zarówno swój styl, jak i tempo gry. Po dobrej i wyrównanej pierwszej kwarcie koszykarze Kosz Pleszew przegrali ją 19:21. W kolejnej odsłonie zespół z Opola pokazał swoją siłę w ataku, którą połączył z bardzo dobrą grą w obronie. Do szatni rywale pleszewskiego zespołu schodzili prowadząc 45:34.

Po zmianie stron gospodarze niesieni dopingiem swoich kibiców złapali wiatr w żagle i zaczęli odrabiać straty. Świetnie punktowali Artur Mrówczyński i Paweł Lasota, którzy wyprowadzili zespół na prowadzenie.Jednak w kluczowych momentach czwartej kwarty zawodnicy z Opola okazali się lepsi. Na 5 minut przed końcem spotkania opolanie wyrównali stan rywalizacji i rozstrzygnęli losy spotkania na swoją korzyść.

KS Kosz Pleszew - Weegree AZS Politechnika Opolska 76:81
(19:21, 15:24, 28:12, 14:24)

KS Kosz Pleszew: Artur Mrówczyński – 18, Paweł Lasota – 14, Paweł Mowlik – 14, Piotr Ziółkowski - 12, Rafał Urbaniak – 8, Błażej Pawlik – 5, Tomasz Zyber – 4, Alan Urbaniak – 1

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wojciech Barycz – 21, Wojciech Leszczyński - 14, Krzysztof Chmielarz – 12, Adam Cichoń – 9, Jarosław Bartkowiak – 8, Grzegorz Zadęcki – 6, Radosław Basiński – 6, Jarosław Pawłowski – 3, Kosma Kołcz – 2,