LKS Gołuchów udanie zainaugurował sezon. Zespół Macieja Dolaty pokonał Olimpię, a szczególne powody do świętowania miał Krystian Benuszak

W dwóch ostatnich meczach z Olimpią Koło LKS Gołuchów strzelał 4 gole. Ta krótka tradycja została podtrzymana w meczu inaugurującym sezon 2019/20. Zespół Macieja Dolaty pewnie sięgnął po 3 punkty.

Z dwoma nowymi zawodnikami w pierwszym składzie przystąpił LKS Gołuchów do pojedynku z Olimpią Koło. Na prawej stronie obrony grał Michał Grzesiek, na lewym skrzydle trener Dolata postawił na Konrada Chojnackiego. Gospodarze od początku ruszyli do ataku. Pierwsze dobre okazje zmarnowali właśnie Chojnacki oraz Krystian Benuszak. Wynik pięknym strzałem z rzutu wolnego otworzył Krzysztof Czabański. Nie minęło pół godziny i było 2:0. Z okolicy 16 metra z pierwszej piłki huknął Benuszak, który miał szczególne powody do świętowania. Kilka dni temu został ojcem, więc nie mogło zabraknąć tradycyjnej kołyski dla małego Alana. Szczęśliwy tata po przerwie dołożył gola i asystę przy trafieniu Chojnackiego. Tym samym LKS efektownie otworzył sezon 2019/20. W przerwie gratka dla kibiców. Trzech szczęśliwców wygrało piłki i mogło spróbować swoich sił strzelając z rzutu karnego na bramkę strzeżoną przez Tomasza Szymkowiaka. W 2. kolejce gołuchowianie zmierzą się na wyjeździe z Ostrovią.

LKS Gołuchów - Olimpia Koło 4:0
1:0 Krzysztof Czabański (8')
2:0 Krystian Benuszak (27')
3:0 Konrad Chojnacki (74')
4:0 Krystian Benuszak (81')

Skład LKS-u: Marcin Antczak, Michał Grzesiek, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Paweł Majusiak (75' Michał Laluk), Paweł Stempień (65' Jakub Szymkowiak), Dawid Guźniczak, Krzysztof Czabański, Mateusz Szkudlarski (65' Adrian Hajdasz), Konrad Chojnacki (75' Maciej Marcinkowski ), Krystian Benuszak.

Frank Lampard przed meczem z Manchesterem United: Zawsze lubiłem grać na Old Trafford

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani