LKS Gołuchów rozgromił Groma Wolsztyn

Piłkarze LKS-u zainkasowali pierwszy komplet punktów w tym sezonie
Piłkarze LKS-u zainkasowali pierwszy komplet punktów w tym sezonie Mariusz Kruchowski
Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotowali piłkarze LKS-u!

W środowym - zaległym spotkaniu wielkopolskiej IV ligi - spotkały się zespoły LKS-u Gołuchów i Gromu Wolsztyn. W tym meczu było mnóstwo sytuacji strzeleckich dla obu zespołów, jednak skuteczniejszymi okazali się futboliści z grodu „Żubra”!

Pleszew.naszemiasto.pl - dołącz do naszej społeczności w portalu Facebook

'

Już w 1 minucie dalekim wybiegiem poza pole karne Tomasz Szymkowiak uratował swój zespół od utraty bramki, wybijając piłkę na rzut z autu. 10 minuta to akcja Krzysztofa Piosika, który nie trafił w światło bramki po dośrodkowaniu Patryka Rogozińskiego. W odpowiedzi gospodarze Patryk Sikora ograł obrońców Gromu, wpadł w pole karne i zamiast strzelać na bramkę Dawida Wlekłego, podał na piąty metr, a tam obrońcy zdołali ubiec Dawida Perę.

Tymczasem w 16 minucie w polu karnym LKS-u sfaulowany został przez Dariusza Smolińskiego Marcin Grolewski - sędzia Janusz Gierczyński wskazał więc na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Piosik, który nie dał żadnych szans na obronę tego strzału Szymkowiakowi. W 20 minucie głową na bramkę gospodarzy strzelał Andrzej Biniakowski, piłkę obronił Szymkowiak. Cztery minuty później do wyrównania mógł doprowadzić Dominik Marcinkowski, który płaskim strzałem starał się pokonać Wlekłego, piłka jednak minimalnie minęła światło bramki Gromu.

Dziesięć minut później był już jednak remis. Na 17 metrze sfaulowany został Marcinkowski. Do piłki podszedł Grzegorz Kuś, który atomowym, płaskim strzałem pokonał Wlekłego. W 40 minucie akcja gołuchowskich napastników Pera zagrywa do Sikory. Ten z ostrego kąta strzelił na bramkę Gromu, piłka po drodze trafiła w nogę Biniakowskiego i po rękach bramkarza gości wpadła do bramki i to gospodarze obejmują prowadzenie w tym spotkaniu. Cztery minuty później, Sikora rehabilituje się podaniem do Pery który płaskim strzałem przy słupku pokonał golkipera Gromu. Do przerwy było więc 3:1 dla gołuchowian!
Po zmianie stron do odrabiania strat wziął się zespól przyjezdnych, a gospodarze grali z kontry, co bardzo im odpowiadało. W 54 minucie doskonałą piłkę w pole karne zagrał Marek Fórmaniak, do piłki doszedł Piosik, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W 58 minucie miał miejsce wrzut w pole karne z prawej strony pomocnika gości Patryka Rau, ostro bita piłka trafiła w Michała Laluka i niestety wpadła do bramki gospodarzy.... W 65 minucie sukurs gołuchowianom przyszedł po strzale Piosika słupe!
W 77 minucie Michał Marciszak strzelał z 20 metrów, ale futbolówka minimalnie minęła światło bramki. Z kolei w 78 minucie na drugim metrze przed bramką gołuchowską piłkę otrzymał Rau, jednak zanim się spostrzegł obrońca LKS-u wybił futbolówkę na rzut różny. Już w doliczonym czasie gry Laluk mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak piłka minimalnie przeszła nad poprzeczką bramki Wlekłego. I jeszcze w ostatniej minucie spotkania Konrad Mikołajczak podał piłkę do Mateusza Kubiaka, jednak strzał gołuchowskiego napastnika obronił Wlekły.
W środowym spotkaniu to zespół gospodarzy wywalczył komplet punktów, ale i goście mogli wywieźć punkty z Gołuchowa, gdyż mieli zdecydowaną przewagę do momentu stracenia pierwszej bramki w tym spotkaniu... Na szczęście tak się nie stało!

LKS GOŁUCHÓW – GROM WOLSZTYN 3:2 (3:1)
0:1 Krzysztof Piosik 16 minuta-karny
1:1 Grzegorz Kuś 34 minuta
2:1 Patryk Sikora 40 minuta
3:1 Dawid Pera 44 minuta
3:2 Michał Laluk 58 minuta-samobójcza

LKS GOŁUCHÓW: Tomasz Szymkowiak, Dariusz Smoliński, Tomasz Kapałka (74’ Jacek Zawieja), Rafał Matysiak, Łukasz Trzęsała, Dominik Marcinkowski (67’ Michał Marciszak), Grzegorz Kuś, Mateusz Szkudlarski, Michał Laluk, Dawid Pera (85’ Konrad Mikołajczak), Patryk Sikora (89’ Mateusz Kubiak)

GROM WOLSZTYN: Dawid Wlekły, Patryk Rogoziński, Andrzej Biniakowski, Marek Fórmaniak, Albert Śmieszek (55’ Patryk Rau), Bartosz Świrszcz, Adam Maruszewski, Sławomir Pukacki, Krzysztof Piotrowski, Marcin Grolewski, Krzysztof Piosik (90’ Filip Kwaśniewski)