LKS Gołuchów przegrał z Gromem Wolsztyn

Irena Kuczyńska
LKS Gołuchów Grom Wolsztyn
LKS Gołuchów Grom Wolsztyn Mariusz Kruchowski
LKS Gołuchów uległ Gromowi Wolsztyn 2:3 (0:2) na stadionie w Pleszewie. Wynikiem sprawiedliwym byłby remis, ale cóż, o jedną bramkę więcej strzelili piłkarze Gromu Wolsztyn i to oni mogą się cieszyć z trzech punktów w tym spotkaniu.

LKS Gołuchów Grom Wolsztyn spotkanie w grupie południowej IV ligi. Pojedynek miał dwa oblicza do strzelenia pierwszej bramki przez zespół gospodarzy, to piłkarze Gromu Wolsztyn dyktowali warunki gry i byli zdecydowanie lepszym zespołem.

Już w 5’ gospodarzy przed utratą bramki ratuje nie kto inny jak doświadczony golkiper, Marcin Żółtek, który wyszedł obronna ręką w sytuacji sam na sam z Dawidem Juchaczem. Pięć minut później Dawid Pera mógł zdobyć bramkę, jednak jego uderzenie nie trafia w światło bramki Pawła Kotlarskiego. W 12’ Dawid Juchacz ogrywa obrońców LKS-u i strzela dając prowadzenie zespołowi Gromu.

W 19’ w zamieszaniu w polu karnym, znalazł się najlepiej Tomasz Lewandowski, który przejął piłkę i strzelił druga bramkę dla gości. Tomasz Kapałka mógł strzelić bramkę kontaktową w 32’ jednak jego uderzenie z 3 metrów, wysoko poszybowało nad bramką Kotlarskiego. Cztery minuty później błąd w obronie Rafał Napierały z zespołu gości, który zagrywa do Tobiasza Kupczyka, a uderzenie zawodnika gospodarzy nogami broni Kotlarski, a dobitka Pawła Krysia minimalnie mija światło bramki Gromu Wolsztyn.

W 38’ Dawid Pera oddaje strzał z ostrego kąta, jednak piłka trafia w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony spotkania na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Mateusz Styczyński, piłką przejął Paweł Dulat jednak jego uderzenie trafia w bramkarza LKS Gołuchów.

Po zmianie stron w 52’ piękna akcja zespołu gości, piłkę piętą zagrywa Damian Kozłowski do Pawła Dulata, a ten strzałem po poprzeczkę pokonuje Żółtka. Dziesięć minut później niesygnalizowanym uderzeniem z 20 metrów po poprzeczkę popisał się Tobiasz Kupczyk i piłka zatrzepotała w siatce zespołu gości. Ta bramka to był sygnał do jeszcze lepszej gry zespołu LKS Gołuchów, który uzyskał przewagę i stwarzał dużo sytuacji strzeleckich.

Minutę później akcja dwójki, Kupczyk zagrywa do Krysia, który znajdował się na 6 metrze pola karnego i strzela kontaktową bramkę. Od tej pory gospodarze co chwile nacierają na bramkę Kotlarskiego, jednak ich strzały broni doskonale spisujący się golkiper, Grom Wolsztyn lub strzały zawodników LKS- mijają światło bramki. W 87’ do wyrównania mógł doprowadzić Kryś, który przejął piłkę po błędzie Damiana Kozłowskiego, jednak przegrał ten pojedynek z bramkarzem Gromu.

Wynikiem sprawiedliwym byłby remis, ale cóż o jedną bramkę więcej strzelili piłkarze Gromu Wolsztyn i to oni mogą się cieszyć z trzech punktów w tym spotkaniu.

Już za tydzień piłkarze Damiana Barasa, zagrają o godz. 16.00 w Kobylinie z zespołem Piasta.

LKS Gołuchów – Grom Wolsztyn 2:3 (0:2)

0:1 Dawid Juchacz 12’
0:2 Tomasz Lewandowski 19’
0:3 Paweł Dulat 52’
1:3 Tobiasz Kupczyk 62’
2:3 Paweł Kryś 63’

LKS Gołuchów: Marcin Żółtek, Jakub Kościelniak (46’ Adrian Hajdasz), Dariusz Smoliński, Michał Sztok, Tobiasz Kupczyk, Michał Marciszak (58’ Szymon Juszczak), Krzysztof Banasiak, Tomasz Kapałka, Paweł Kryś, Paweł Zadka (58’ Mateusz Szkudlarski), Dawid Pera (46’ Dominik Marcinkowski)

Grom Wolsztyn: Paweł Kotlarski, Rafał Napierała, Tomasz Lewandowski, Mateusz Styczyński (67’ Łukasz Żok), Artur Gawrylczyk, Mikołaj Juchacz, Dawid Juchacz, Radosław Nolka, Paweł Dulat, Przemysław Śpiączka, Damian Kozłowski