Lekkoatletyka. Mistrzostwa Wielkopolski U-18 i U-20. 4 medale pleszewskich zawodników

Patrycja Kruchowska-Wojcieszak
Olga Czajka, Jakub Kubasik, Mikołaj Janik i Arkadiusz Tuzimek stanęli na podium lekkoatletycznych Mistrzostw Wielkopolski, które w dniach 19-20 czerwca odbyły się w Poznaniu.

W rywalizacji do lat 18 Olga Czajka zajęła 2. miejsce w biegu na 400 metrów. Zawodniczka - wypożyczona do klubu MKL Jarocin - trenująca pod okiem Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak pokonała dystans w czasie 57.38 s i ustanowiła nowy rekord życiowy. Na najniższym stopniu podium stanęli dwaj panowie reprezentujący Stal Pleszew. Jakub Kubasik (U-18) był trzeci w rywalizacji na 800 metrów (2:03,60 s - rekord życiowy), a Mikołaj Janik (U-20) na 3000 m (9:22,32 s - rekord życiowy). Obaj zawodnicy próbowali swoich sił również na innych dystansach. Jakub był 6. na 400 metrów (54.39 s - rekord życiowy), a Mikołaj 5. na 1500 metrów (4:13,93 s - rekord życiowy). Również na 5. miejscu w biegu na 800 metrów finiszował Paweł Marzyński (U-18, 2:05,30 s - rekord życiowy), także wypożyczony do MKL Jarocin.

Powody do radości miał również Arkadiusz Tuzimek z LKS-u OSiR Pleszew, który cieszył się z trzeciego miejsca w biegu na 2000 metrów z przeszkodami (U-18). Trasę pokonał w czasie 7:31.91 s. Jego klubowa koleżanka Kina Gil (U-18) była 5. w rzucie dyskiem (23.60 cm) i 6. w pchnięciu kulą (9.74 cm).

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Pleszew. Siódma edycja Central Poland Open Grand Prix Karate...

Dwa medale pleszewskich lekkoatletów na Mistrzostwach Wielko...

Hat-trick Jana Matyjaszczyka. Pleszewianin najlepszym zawodn...

Boks. Turniej kadetów w Eger. Olaf Pera najlepszy w swojej k...

Rzecznik kadry o meczu ze Szwecją: Dla nas faza pucharowa zaczyna się już teraz, bo zwycięstwo daje promocję do kolejnej rundy