Lekkoatletyka. Mistrzostwa Polski U18 w Radomiu. Olga Czajka z brązowym medalem w sztafecie. Jak spisali się inni pleszewscy lekkoatleci?

Damian Cieślak
sekcja lekkoatletyczna Stal Pleszew
Od piątku do niedzieli w Radomiu trwały lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U18. W zawodach wzięło udział 4 pleszewskich lekkoatletów.

Najwięcej powodów do radości miała Olga Czajka, która wspólnie z koleżankami z MKL Jarocin wywalczyła brązowy medal w biegu sztafetowym 4x400 metrów. Dziewczęta uzyskały najlepszy wynik w tym roku - 3:53.66 s. Lepsze okazały się tylko lekkoatletki z AZS KU Politechniki Opolskiej i KS AZS UWM Olsztyn. Trenująca w grupie Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak zawodniczka bardzo dobrze spisała się również w rywalizacji indywidualnej. W swoim biegu eliminacyjnym na 400 metrów zajęła 2. miejsce. Czasem 57.54 s ustanowiła rekord życiowy i z czwartym wynikiem awansowała do finału. W decydującym starcie Olga pobiegła jeszcze szybciej - 57.43 s, co pozwoliło jej uplasować się na 6. pozycji.

W biegu na 2000 m z przeszkodami wystartowali zawodnicy Stali Pleszew. W swoim biegu eliminacyjnym Kacper Banaszak zajął 4. miejsce (6:41.37 s), a Mikołaj Janik był 10 (6:53.98 s). W klasyfikacji ogólnej pierwszy z wymienionych lekkoatletów był 15., a drugi - 21.

W Radomiu pobiegł także Dorian Grala. Zawodnik LKS-u OSiR Pleszew w biegu na 3000 metrów zajął 15. miejsce z czasem 9:18.33 s.

Stal i LKS zdobyły po 3 punkty w klasyfikacji klubowej. Wywalczyli je: Kacper Banaszak i Dorian Grala.

W punktacji wojewódzkiej najlepsza Wielkopolska. Na kolejnych miejscach lekkoatleci z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego i pomorskiego.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Dobrzyca. 12. Pleszewsko-Jarocińsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów ...

Pleszew. 76. akcja oddawania krwi. 144 osoby podzieliły się ...

Pleszew. 12. Rajd Pojazdów Zabytkowych wystartował z parking...

Bieg Przemysława w Pleszewie tym razem rozpoczął się na stad...

Bieg Przemusia w Pleszewie przyciągnął dzieci i młodzież [ZDJĘCIA]

Gmina Dobrzyca. Kabaret Paranienormalni bawił do łez publicz...

Dobrzyca muzycznie pożegnała lato z Pawłem Stasiakiem i zesp...

Pobiła rekord sportowy sprzed 26 lat, sama mając jedynie... 11. „Na początku rodzice zachęcali mnie do biegania”