Lekkoatletyka. Mistrzostwa Polski U-16. Olaf Pera z brązowym medalem w pchnięciu kulą

Mariusz Kruchowski
Trzech naszych lekkoatletów wzięło udział w Mistrzostwach Polski U-16, które w dniach 26-27 września 2020 r. odbyły się w Słupsku. Olaf Pera wywalczył brązowy medal!

Zawodnik LKS-u OSiR Pleszew krążek wywalczył w pchnięciu kulą. W najlepszej próbie Olaf Pera osiągnął rezultat 13.81 cm i tym samym pobił dotychczasowy rekord życiowy. Drugi z podopiecznych Bernarda Woźniaka - Jakub Kubasik był 16. w biegu na 600 metrów. Trasę pokonał w czasie 1:28.58 s. i również pobił "życiówkę". Na tym samym dystansie rywalizował trzeci z naszych reprezentantów. Paweł Marzyński (KS Stal Pleszew), zawodnik prowadzony przez Patrycję Kruchowską-Wojcieszak, zajął 27. miejsce z czasem 1:31.39 s.