Lekkoatletyka. Międzywojewódzkie Mistrzostwa U-16. Dobry występ młodych pleszewian w Szczecinie

Damian Cieślak
Piotr Jakubowski i Sandra Nowakowska - FB KS Stal Pleszew sekcja lekkiej atletyki
Szczecin był gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw U-16 w lekkoatletyce. W zmaganiach, w których uczestniczyli młodzi sportowcy z województwa wielkopolskiego i zachodniopomorskiego, wzięła udział także 7-osobowa reprezentacja KS Stali Pleszew.

11 września 2021 roku najwięcej powodów do zadowolenia miał Franciszek Pawłowski, który wygrał rywalizację w chodzie na 5000 m. Podopieczny Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak pokonał trasę w czasie 34:25.11 s i ustanowił nowy rekord życiowy.

Na dwóch dystansach wystartowała Sandra Nowakowska. W biegu na 300 metrów zajęła 4. miejsce, a w rywalizacji na 100 metrów była 5. W obu przypadkach lekkoatletka poprawiała "życiówkę". Dłuższy dystans przebiegła w czasie 44.10 s, a krótszy - 13.25 s (w eliminacjach 13.27 s).

Tuż za podium bieg na 2000 m ukończyła Milena Bochniak. 7:33.11 s - to nowy rekord życiowy zawodniczki KS Stali Pleszew. 8. w rywalizacji na 1000 m był Robert Babiarz (3:15.80 s - rekord życiowy).

Nelly Grala zajęła 10. miejsce w biegu na 1000 m z przeszkodami (4:14.36 s), Paweł Jakubowski był 10. w pchnięciu kula (8.86 m), a Piotr Jakubowski 15. w rzucie oszczepem (23,21 m - najlepszy wynik w tym sezonie).