Lekkoatletyka. Mateusz Siuda stanął na podium Mistrzostw Europy

Paweł Relikowski /Polska Press
Mateusz Siuda nie pobiegł w finale, ale stanął na podium lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Polska sztafeta 4x100 metrów wywalczyła w Monachium brązowy medal i pobiła rekord kraju!

Mateusz Siuda stanął na podium lekkoatletycznych Mistrzostw Europy

W piątek, 19 sierpnia 2022 roku, polska sztafeta 4x100 metrów w składzie Dominik Kopeć (Agros Zamość), Przemysław Słowikowski (MKL Szczecin), Patryk Wykrota (Stal LA Ostrów Wielkopolski) i Mateusz Siuda (OŚ AZS Poznań) zajęła trzecie miejsce w swoim biegu półfinałowym Mistrzostw Europy w Monachium. Nasi sprinterzy awansowali do decydującej rozgrywki z czwartym czasem (38,60 s). W niedzielny wieczór, ostatniego dnia zawodów, było jeszcze pięknej, choć w składzie zabrakło pleszewianina. Trenerzy zdecydowali się bowiem na jedną zmianę. Mateusza Siudę zastąpił Adrian Brzeziński (MKL Toruń). To właśnie on rozpoczął medalowy bieg, a wszystko zakończył Kopeć, który minimalne wyprzedził Holendra Raphaela Bouju. Polacy pokonali dystans w czasie 38,15 s i ustanowili nowy rekord kraju - poprzedni był gorszy o 16 setnych. Mistrzami Europy zostali Brytyjczycy, srebro dla Francuzów.

Mateusz Siuda, mimo że nie wziął udziału w finale, to zgodnie z regulaminem stanął na podium Mistrzostw Europy i w towarzystwie kolegów odebrał brązowy medal. Gratulujemy!

Dla naszej reprezentacji to były bardzo udane mistrzostwa. Lekkoatleci wywalczyli aż 14 medali: 3 złote, 6 srebrnych, 5 brązowych. Tym samym biało-czerwoni zajęli 6. miejsce w klasyfikacji medalowej. W sumie we wszystkich dyscyplinach, w których toczyły się zmagania w Mistrzostwach Europejskich w Monachium cieszyliśmy się z 39 medali. Taki dorobek dał nam ósmą pozycję w ogólnej klasyfikacji.