Lekkoatletyka. 76. PZLA Mistrzostwa Polski U-20. Olga Czajka blisko medalu w sztafecie 4x400 metrów

Patrycja Kruchowska-Wojcieszak
Dwoje podopiecznych Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak wzięło udział w 76. PZLA Mistrzostwach Polski U-20. Jak spisali się Olga Czajka i Mikołaj Janik?

Radom był gospodarzem 76. PZLA Mistrzostw Polski U-20. W rywalizacji wzięło udział dwoje pleszewskich lekkoatletów. Mikołaj Janik miał pecha, bowiem z powodu kontuzji nie ukończył biegu na 3000 metrów. W pełni formy i zdrowia do zmagań przystąpiła Olga Czajka, która była bardzo blisko wywalczenia medalu w sztafecie 4x400 metrów. Podopieczna Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak w tej konkurencji startowała wspólnie z koleżankami z MKL Jarocin. Dziewczęta z czasem 3:53.88 s finiszowały na 4. miejscu, do podium zabrakło zaledwie 0,03 sekundy.

To był pracowity weekend dla Olgi, która w sumie pięć razy wychodziła na bieżnię. W rywalizacji indywidualnej wystartowała na dystansach sprinterskich. Eliminacje na 100 metrów przyniosły jej rekord życiowy 12.43 s i miejsce w finale B. W nim uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica wyśrubowała "życiówkę" do poziomu 12.41 s i ostatecznie w 76. PZLA Mistrzostwach Polski U-20 została sklasyfikowana na 11. pozycji. Lokatę niżej ukończyła rywalizację na 200 metrów. W eliminacjach ten dystans pokonała w czasie 25.75 s, a w finale B - 25.73 s.

- Medal był blisko. Pozostał niedosyt, ale taki jest sport. Wyjeżdżamy z Radomia z 5 świetnymi startami naszej zawodniczki. Gratulujemy Oldze i trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia Mikołaja - podsumowuje start zawodników Patrycja Kruchowska-Wojcieszak, trenerka lekkoatletycznej sekcji Klubu Sportowego Stal Pleszew.

Polub nas na FB

Nowa siedziba Poczty Polskiej w Pleszewie oficjalnie otwarta...

Pleszew. Okrągłe urodziny absolwenci “Staszka” świętują razem. Ich wspólne spotkania są fenomenem! Zjazd absolwentów - matura 1971

Pleszew. Okrągłe urodziny absolwenci “Staszka” świętują raze...

Red Smoke Festival 2022. Cztery dni stonerowego święta. Po dwóch latach powrócił do Pleszewa Red Smoke Festival

Red Smoke Festival 2022. Cztery dni stonerowego święta. Po d...

Mistrzowie Parkowania i Janusze Parkowania w Pleszewie. Parkują jak "święte krowy"! Kierowcy po raz kolejny pokazali co potrafią

Mistrzowie Parkowania 2023. Jak parkują prawdziwi "mistrzowi...

Gmina Gizałki. Piękny jubileusz OSP w Szymanowicach. Jednost...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani