Lekkoatletyczne Mistrzostwa Wielkopolski U-18 i U-20. Mikołaj Janik z brązowym medalem w rywalizacji na dystansie 3000 metrów

archiwum sekcji lekkoatletycznej Stali Pleszew
Mikołaj Janik na podium lekkoatletycznych Mistrzostw Wielkopolski U-20. Zawodnik Stali Pleszew na trzecim miejscu ukończył rywalizację na dystansie 3000 metrów.

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Wielkopolski U-18 i U-20. Brązowy medal Mikołaja Janika

Poznań był gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Wielkopolski U-18 i U-20. W zawodach uczestniczyli również pleszewscy sportowcy. Najwięcej powodów do radości miał Mikołaj Janik, który w czasie 9:20.52 s pokonał dystans 3000 metrów i finiszował na trzecim miejscu, tym samym wywalczył brązowy "krążek" w kategorii wiekowej U-20. Pozostali nasi lekkoatleci również pokazali się z bardzo dobrej strony.

W tej samej konkurencji, tylko w U-18 pań, tuż za podium znalazła się Milena Bochniak, która wyśrubowała rekord życiowy do poziomu - 11:23.65. Czwarty zarówno w biegu na 800 (2:04.10 - rekord życiowy), jak i 1500 metrów (4:22.13), był Paweł Marzyński. Niewiele do medalu zabrakło również Łukaszowi Szymczakowi. W biegu na 2000 m z przeszkodami lepszych od niego było tylko trzech zawodników. Podopieczny Patrycji Kruchowskiej-Wojcieszak pokonał dystans w czasie 7:41.02 (rekord życiowy).

Czwarte miejsce na 400 metrów i piąte na dystansie dwa razy krótszym - to poznańskie osiągnięcia Olgi Czajki. 59.08 i 26.21 to jej najlepsze starty w sezonie. Na 200 metrów w kategorii U-18 rywalizowała Sandra Nowakowska. Czasem 27.14 s. ustanowiła nowy rekord życiowy. Na mecie zameldowała się na piątej pozycji. W Poznaniu startował także Jakub Kubasik, który był siódmy w biegu na 800. Na przebiegnięcie dwóch "kółek" potrzebował 2:09.08.

W mityngu okręgowym startowała Nikola Niewiada. W skoku w dal osiągnęła wynik 4,66 cm, który jest jej nowym rekordem życiowym.