Polecamy

Centralna Liga Juniorów w sezonie 2017/18 polegała na rywalizacji w dwóch grupach © Piotr Łuczak
[2/14]

Lech Poznań: Zdobyli mistrzostwo Polski w Centralnej Lidze Juniorów. Co się z nimi dzieje?Centralna Liga Juniorów w sezonie 2017/18 polegała na rywalizacji w dwóch grupach. Dwie najlepsze ekipy z grupy wschodniej i zachodniej awansowały do play-offów. Adepci Kolejorza zajęli w swojej na zachodzie 2. miejsce i w 30. meczach zgromadzili 2 punkty mniej niż Śląsk Wrocław.

W półfinałach Kolejorz mierzył się z Legią Warszawa i w pierwszym meczu u siebie przegrał 1:2, ale w rewanżu wygrał 5:2 i awansował do finału. Tam czekała Cracovia, z którą lechici wygrali pierwszy mecz na wyjeździe 2:0, a decydujące starcie miało miejsce we Wronkach.

Pierwsza jedenastka na rewanżowy mecz z Cracovią prezentowała się następująco: Bartosz Mrozek - Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Wiktor Pleśnierowicz, Michał Zimmer - Michał Skóraś, Łukasz Norkowski, Eryk Kryg, Bartosz Bartkowiak - Paweł Tupaj, Hubert Sobol.

Z kolei na ławce rezerwowych byli m.in.: Filip Marchwiński, Filip Szymczak, Jakub Kamiński czy Karol Smajdor (wiodącym rocznikiem w tamtych rozgrywkach był 2000). Kolejorz wygrał tamto spotkanie także 2:0 i został mistrzem Polski juniorów starszych.

Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań w sezonie 2017/18 zdobył mistrzostwo Polski w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Był to ostatni sezon przed reformą rozgrywek, gdzie z dwóch lig - wschodniej i zachodniej - stworzono jedną oraz zmieniono wiek uczestników ligi z 19 na 18 lat. Nie będziemy w tym tekście sprawdzać, czy reforma wyszła na plus, ale chcemy się przyjrzeć, jaką karierę zrobili zawodnicy podnoszący w czerwcu 2018 roku trofeum za mistrzostwo Polski w najstarszej kategorii juniorskiej w Polsce. Wynik jest optymistyczny.

Najnowsze wiadomości

reklama