Lech Poznań przegrywa swój kolejny sparing. Tym razem ze Slavią Praga 1:3

Krzysztof Tura
Lech Poznań nie może przełamać się w swoich meczach sparingowych w Hiszpanii. Swój kolejny mecz z drużyną Slavia Praga przegrał 1:3. Bramkę na pocieszenie zdobył dla mistrza Polski Dawid Kownacki. polskapress

Sparing Kolejorza w Hiszpanii nie nastraja swoich kibiców pozytywnie. W trzecim meczu zespół ze stolicy wielkopolski przegrał z czeską drużyną Slavia Praga 1:3. Dodatkowo kontuzji w 30 minucie nabawił się nowy nabytek Lecha, Nickie Billie Nielsen.

Czesi przez całe spotkanie przeważali i grali wyjątkowo agresywnie. Pierwsza bramkę strzelili już w 4 minucie, po tym jak na całej linii zawaliła defensywa Kolejorza. Dopiero w drugiej połowie zespół Lecha momentami zrównywał się jakością z czeskimi piłkarzami. To jednak nie wystarczyło i zespół mistrza Polski zanotował kolejne słabe spotkanie sparingowe.

Póki co dorobek Lecha Poznań w trzech sparingach to dwie przegrane i jeden remis. Pomimo tego, że są to wyłącznie mecze towarzyskie, o przysłowiową pietruszkę, to poznańskich fanów może martwić jakość gry Lecha Poznań. W żadnym meczu drużyna mistrza kraju nie imponowała formą.

Lech Poznań - Slavia Praga 1:3 (0:2)

Składy:

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Vladislav Volkov (Tamas Kadar 63') - Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh (Maciej Gajos 75') - Gergo Lovrencsics (Sisi 46'), Karol Linetty, Szymon Pawłowski - Nicki Bille (Dawid Kownacki 28')

Slavia: Martin Berkovec (Jiri Pavlenka 46') - Jan Boril (Jan Mikula 73'), Jiri Bilek (Michal Frydrych 70'), Simon Deli (Martin Lakta 70'), Tomas Jablonsky (Libor Holik 78') - Jan Stohanzl (Miljan Vukadinovic 46'), Josef Husbauer (Karel Pitak 78'), Tomas Soucek (Antonin Barak 65'), Jaromir Zmrhal - Lukas Zelenik (Muris Mesanoviv 46') - Milan Skoda (Levani Kenia 66')