Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Kulisy kultury”. Poznaliśmy wyniki czwartej edycji programu. Kto znalazł się wśród beneficjentów?

Damian Cieślak
Damian Cieślak
W poprzednich trzech edycjach środki z programu regularnie trafiały do gminy Dobrzyca. Pozyskanie pieniądze pomogły zmienić oblicze biblioteki i siedziby Gminnego Centrum Kultury.
W poprzednich trzech edycjach środki z programu regularnie trafiały do gminy Dobrzyca. Pozyskanie pieniądze pomogły zmienić oblicze biblioteki i siedziby Gminnego Centrum Kultury. archiwum Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy
Poznaliśmy wyniki czwartej edycji programu „Kulisy kultury”, na realizację którego Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przeznaczył 3 miliony złotych. Dofinansowanie przyznano 39 projektom, 4 z nich to przedsięwzięcia inwestycyjne, 35 - remontowe. Wśród beneficjentów znalazła się gmina Chocz.

„Kulisy kultury”. Poznaliśmy wyniki czwartej edycji programu. Wśród beneficjentów gmina Chocz

„Kulisy kultury" to program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, którego najważniejszym celem jest podniesienie atrakcyjności i funkcjonalności instytucji służących prezentowaniu kultury artystycznej, koncertów, spektakli czy spotkań ze sztuką.

- Dzięki niemu mieszkańcy mniejszych gmin będą mogli korzystać ze zmodernizowanych pomieszczeń w swoich ośrodkach kultury i z przyjemnością wezmą udział w wydarzeniach artystycznych oraz rozrywkowych, w których organizacji pomoże dodatkowo dobrej jakości nagłośnienie, oświetlenie i nowoczesna technika sceniczna

- podkreślają władze województwa.

Do tej pory rozstrzygnięto trzy edycje. W powiecie pleszewskim środki z programu regularnie trafiały do gminy Dobrzyca. Pozyskanie pieniądze pomogły zmienić oblicze biblioteki i siedziby Gminnego Centrum Kultury. Zrealizowane inwestycje zrobiły wrażenie nie tylko na miejscowych, ale również na gościach z zewnątrz. Dobrzyca stanowiła wzór dla innych, jak dobrze można wykorzystać przyznane środki.

15 lutego 2024 roku poznaliśmy wyniki czwartej edycji programu „Kulisy kultury”. Pula pieniędzy, jaką na ten cel zaplanował Samorząd Województwa Wielkopolskiego, to 3 miliony złotych. Dofinansowanie przyznano 39 projektom, 4 z nich to przedsięwzięcia inwestycyjne, 35 - remontowe. Wśród beneficjentów znalazła się gmina Chocz, która na zadanie pod nazwą „adaptacja sceny sali Gminnego Ośrodka Kultury w Choczu do realizacji wydarzeń kulturalnych” ma otrzymać 60 tys. zł dotacji.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłusty Czwartek! To dopiero karnawałowe ostatki!

Seniorzy z Pleszewa tanecznym krokiem spalają pączki w Tłust...

Maria Rutkowska z Pleszewa wspólnie z Aleksandrą Lesner i Aleksandrą Kamińską-Rykowską wydały płytę "Słaba płeć" z przedwojennymi utworami

Maria Rutkowska z Pleszewa wspólnie z Aleksandrą Lesner i Al...

Rolnicy z powiatu pleszewskiego i nie tylko protestowali w gminie Gołuchów. To był największa manifestacja od lat

„Polski chłop to jest siła i moc”. Rolnicy protestowali w Go...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto