KS Kosz Pleszew z kompletem zwycięstw u siebie

RED
Spotkaniem z młodymi zawodnikami RKKS Rawia Rawicz nasi koszykarze zakończyli serię meczów u siebie w sezonie zasadniczym. Nie było łatwo, jednak dwa punkty pozostały w Pleszewie

Premierowa kwarta należała jednak do nas, wygraliśmy ją jednak tylko trzema punktami 26:23. W pierwszej części gry staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać przewagę warunków fizycznych, wykorzystując naszych podkoszowych – Tomasza Zybera oraz Rafała Urbaniaka. Szansę dostali także rezerwowi, którzy od samego początku dostawali bardzo wiele minut.

Drugie dziesięć minut właściwie ustawiły cały mecz. Goście z Rawicza zdobyli w tej odsłonie zaledwie 5 punktów i zupełnie nie radzili sobie z obroną strefową, którą zastosował trener gospodarzy Kasper Smektała.

Po przerwie do głosu znowu doszli zawodnicy Rawii, którzy dzięki wielkiemu sercu do gry zniwelowali sporą część z 20 – sto punktowej straty. – W takich meczach trudno o koncentrację, zabrakło jej nieco po przerwie, dlatego tak naprawdę ten mecz był dla nas niezwykle trudny – powiedział po spotkaniu nasz trener Kasper Smektała.

Czwarta kwarta znów należała do nas, warto odnotować świętną grę wszystkich rezerwowych, którzy wykorzystali możlwiość dłuższego przebywania na placu gry. Jednym z nich był nasz młody wychowanek Szymon Dekiert, który w całym spotkaniu zdobył 7 punktów i wypadł bardzo dobrze na tle rówieśników z Rawicza.

Ostatni mecz sezonu zasadniczego zagramy 25 marca w Poznaniu z tamtejszą Pyrą. Mimo, że to spotkanie nie będzie miało wpływu na końcową tabelę, warto je wygrać walcząc o jak najlepszy bilans przed turniejem półfinałowym.

KS Kosz Pleszew – RKKS Rawia Rawicz 84: 67 (26:23, 19:5, 18:23, 21:16)

KS Kosz: Urbaniak Alan 19, Urbaniak Rafał 12, Zyber 11, Kikowski 10, Dekiert 7, Ziółkowski 6 Sróżyński 5, Szymczak 5, Taraszkiewicz 5, Mowlik 4.

RKKS Rawia: Wacyra 15, Samuła 14, Sroka 10, Maciejewski 9, Stachowiak 8, Jamroży 7, Machowaik 2, Popiel 2.