KS Kosz Kompaktowy Pleszew zrobił swoje. Tym razem na własnym parkiecie pokonał Aldemed SKMZastal Zielona Góra

Zgodnie z planem. KS Kosz Kompaktowy Pleszew był faworytem meczu z Aldemed SKMZastal Zielona Góra i nie zawiódł oczekiwań kibiców. Drużyna Alana Urbaniaka wygrała 89:75.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew z kompletem zwycięstw

Kosz przystępował do sobotniego pojedynku z kompletem ośmiu zwycięstw. Młodzież z Zielonej Góry w dziewięciu spotkaniach poniosła siedem porażek. Faworyta więc nie było trudno wskazać. Każdy, kto jednak spodziewał się łatwego zwycięstwa gospodarzy, musiał być zaskoczony przebiegiem pierwszej kwarty. Drużyna Dawida Mazura bardzo dobrze rozpoczęła i po pierwszej części meczu prowadziła 21:11. Im dalej w las, tym skuteczniejsza gra podopiecznych Alana Urbaniaka. Pod koniec drugiej kwarty Kosz dogonił rywala, a następnie wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Aldemed SKMZastal długo nie dawał za wygraną i wynik "kręcił się" koło remisu. W końcu jednak Kosz odskoczył i do czwartej kwarty przystępował mając jedenaście oczek przewagi. Gospodarze mogli spokojnie kontrolować przebieg meczu. Ostatecznie odnieśli dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Liderami pleszewskiego zespołu byli Krzysztof Chmielarz, Norbert Jaśtak i Mikołaj Spała. Każdy z nich zdobył ponad 20 punktów.

- W meczach z drużynami z dolnej części tabeli zawsze jest trudno o motywację. To było dzisiaj widać, zwłaszcza w pierwszej kwarcie. Cieszę się, że zespół z Zielonej Góry pokazał nam, że musimy się lepiej przygotowywać pod względem mentalnym. Punkty zostają w Pleszewie, ale nasza dyspozycja nie była najlepsza - komentował po spotkaniu trener Alan Urbaniak.

Pleszewska drużyna zajmuje 2. miejsce w tabeli 2. ligi koszykówki. Liderem są Rycerze Rydzyna, którzy wygrali dziesięć z jedenastu rozegranych spotkań. 28 listopada 2021 roku Kosz znów zagra we własnej hali. Do Pleszewa przyjedzie IgnerHome Basket Nysa.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew - Aldemed SKMZastal Zielona Góra 89:75 (11:21, 30:17, 27:19, 21:18)

Skład: Julian Sawada, Norbert Jaśtak (21 punktów), Krzysztof Chmielarz (22), Szymon Kujawa, Szymon Dekiert, Krzysztof Spała (3), Patryk Marek (11), Mikołaj Spała (21), Filip Sieradzki (4), Krystian Rosiński, Przemysław Galewski (7).