KS Kosz Kompaktowy Pleszew nadal niepokonany. Drużyna Alana Urbaniaka poradziła sobie z Pogonią Prudnik

Nie było łatwo, ale KS Kosz Kompaktowy Pleszew odniósł ósme zwycięstwo w sezonie. Zespół Alana Urbaniaka po emocjonującym spotkaniu pokonał Pogoń Prudnik 97:91.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew pokonał Pogoń Prudnik

Kosz przystępował do meczu z bilansem 7-0, a Pogoń - drużyna, która w ubiegłym sezonie rywalizowała w I lidze - 6-1. Zapowiadało się ciekawe i wyrównane widowisko. Lepiej zaczęli gospodarze, który w siódmej minucie objęli 15-punktowe prowadzenie. Goście skutecznie finiszowali zmniejszając straty do zaledwie pięciu oczek. Dobrą grę kontynuowali w drugiej kwarcie. Po dwudziestu minutach podopieczni Tomasza Michalaka prowadzili 46:44.

Gdy Pogoń na początku trzeciej kwarty odskoczyła na 10 punktów, widmo pierwszej porażki zajrzało w oczy zawodników pleszewskiej drużyny. Kosz nie złożył jednak broni i ambitnie walczył o odwrócenie losów meczu. Zespół Alana Urbaniaka na moment odzyskał prowadzenie, ale ostatecznie do ostatniej części meczu przystępował z czteropunktowym deficytem. Kosz odrobił straty i nastąpiło "przeciąganie liny". Raz jedni, raz drudzy wychodzili na prowadzenie. Na 04:09:00 przed końcem ważną "trójką" popisał się Krzysztof Chmielarz. Za chwilę dwie skuteczne akcje przeprowadził Krzysztof Spała, bezcenne punkty dorzucił Grzegorz Małecki, trzy wolne na punkty zamienił Chmielarz i Kosz zbudował niewielką przewagę, której już nie oddał. Ósme zwycięstwo, czwarte przed własną publicznością stało się faktem.

- Był moment, że w głowie mogły pojawić się myśli, że to będzie mecz, który zakończy naszą zwycięską serię. Wierzyłem jednak w chłopaków, my naprawdę mocno trenujemy, powiedzieliśmy sobie, że zostawimy serce na parkiecie i odniesiemy zwycięstwo. Gdy mieliśmy piłkę, staraliśmy się atakować, męczyć najlepszych zawodników Pogoni. Podjęliśmy rywalizację 1x1, graliśmy zdecydowanie, ostro w ofensywie i to przyniosło efekt. Gratulacje dla chłopaków. Cieszę się, że wytrzymują wydolnościowo - niektórzy w drugiej połowie niemal nie schodzili z parkietu. Szacunek dla rywala, bo pokazali dzisiaj kawałek dobrego basketu - komentował po spotkaniu trener Alan Urbaniak.

17 listopada Kosz na wyjeździe zmierzy się z Exact Systems Śląsk Wrocław, a trzy dni później znów zagrali we własnej hali. Do Pleszewa przyjedzie Aldemed SKMZastal Zielona Góra.

KS Kosz Kompaktowy Pleszew - Pogoń Prudnik 97:91 (29:24, 15:22, 23:25, 30:20)

Skład Kosza: Norbert Jaśtak, Krzysztof Chmielarz (21 punktów), Grzegorz Małecki (18), Krzysztof Spała (15), Patryk Marek (11), Mikołaj Spała (21), Filip Sieradzki, Krystian Rosiński, Przemysław Galewski (11).