KROTOSZYN: Puchar Polskiej Unii Karate. 400 zawodników walczy w formule olimpijskiej o medale [ZDJĘCIA + FILM]

W sobotę, 23 listopada na hali sportowo-widowiskowej przy ul. Olimpijskiej w Krotoszynie odbywa się Puchar Polskiej Unii Karate.

W zawodach startowało 400 zawodników z 55 klubów karate z całej Polski. Organizatorem imprezy był krotoszyński klub ASW Nippon Krotoszyn, który stanął na wysokości zadania. Na brak sportowych emocji nikt nie mógł narzekać. W turnieju mogliśmy oglądać w akcji wszystkie nasze powiatowe kluby. Formuła olimpijska dodawała tylko smaczku rywalizacji.

Wśród gospodarzy turnieju, czyli w klubie ASW Nippon złoty medal wywalczyła drużyna juniorów w kumite. Indywidualnie srebro zdobył Norbert Tysiak. Brązowe krążki dołożyli w swoich konkurencjach: Jakub Pleskacz, Adam Kaszuba, N. Tysiak i Dawid Fortuniak.

W ekipie KKK Do Shotokan z Koźmina Wlkp. brązowe krążki w kumite wywalczyli kolejno: Julia Patecka, Kacper Wojciechowski, Kajetan Woźniak oraz drużyna juniorów młodszych.

Ekipa z Kobylina, czyli UKS Ukemi Kobylin mogła się cieszyć ze złotego medalu drużynowego, wywalczonego przez team młodziczek 12-13 lat.

Najliczniej w UKS Shodanie Zduny, który zdobył drużynowo trzy medale. Trzy złote to zasługa młodziczek i juniorów w kata oraz juniorów młodszych w kumite.

Indywidualnie też na poziomie. Srebrne medale w kata wywalczyła Katarzyna Trafankowska. Brąz dorzuciła Wiktoria Maciaszek. W kumite srebrny medal to zasługa W. Maciaszek. Brązowe medale zdobyli z kolei: Paweł Fedoryshyn, Jakub Romański, Jakub Formanowski, Dagmara Mujta i Eryk Szymczak.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył klub karate KS Gokken przed KS Olimp i KK Champion Team. Najwyżej z naszych klubów znalazł się UKS Shodan Zduny – 8. miejsce. Gospodarze zanotowali 16. miejsce, KKK Do Shotokan z Koźmina – 37. miejsce, a UKS Ukemi Kobylin – 45. miejsce.

Gratulujemy oczywiście trenerom i zawodnikom kolejnych ważnych szlifów w tej randze imprezie sportowej. Zdobyte doświadczenie z pewnością będzie teraz procentować na kolejnych zawodach.