Koszykówka - Open Florentyna zagra w Final Four!

Koszykarze Open Florentyny pewnym krokiem "weszli" do czołowej czwórki Pucharu PZK-osza J. Janecji/Open Florentyna
Koszykarze Open Florentyny wywalczyli awans do czołowej czwórki Pucharu Polskiego Związku Koszykówki. W środowy wieczór pleszewianie pokonali w Piasecznie miejscowy zespół PWiK 99:86!

Pierwsza kwarta spotkania upływała pod znakiem dominacji zespołu z południowej Wielkopolski. Lider grupy A II ligi – po upływie 10 minut meczu – prowadził 31:23. W drugiej części pierwszej połowy gospodarze, którzy z kolei liderują w grupie C II ligi, zaczęli mozolnie odrabiać straty. W 18 minucie gry Tomasz Borkowski wyprowadził nawet na moment miejscowych na prowadzenie 44:42, ale do przerwy po dwóch trafieniach z rzutów wolnych Rafała Niesobskiego przyjezdni wygrywali 51:48.
W trzeciej kwarcie koszykarze Open Florentyny nie pozostawili już jednak złudzeń rywalowi i z każdą kolejną minutą powiększali swoją przewagę punktową. Pod koniec tej odsłony spotkania podopieczni Andrzeja Kowalczyka, wygrywali dzięki Niesobskiemu 77:59, a na 5 minut przed końcem spotkania Marcin Stokłosa spowodował, że drużyna z Pleszewa prowadziła już 88:68. W tym momencie stało się już jasne, że do Final Four awansuje zespół Open Florentyny.
W czołowej czwórce obok pleszewian wystąpią jeszcze drużyny: Stali Ostrów, Śląska Wrocław i Startu Gdynia. Turniej finałowy zaplanowano na 18/19 lutego, a rozlosowanie par półfinałowych nastąpi 30 stycznia. Wiadomo już jednak także, iż Open Florentyna nie będzie zabiegać o organizację finału...

PWiK Piaseczno - Open Florentyna Pleszew 86:99 (24:31, 24:20, 11:26, 27:22)

PWiK: Borkowski 15, Zapert 13, Majewski 12, Wojtyński 12, Andres 10, Bocianowski 9, Wójcikowski 8, Paszkiewicz 7, Mowlik 0, Opalski 0.

Open Florentyna: Niesobski 25, Żurawski 24, Kaczmarzyk 15, Stokłosa 14, Dębski 12, Sulowski 5, Buczyniak 2, Czech 2, Michałek 0.