Koszykówka. 2. Liga Mężczyzna. Kosz Pleszew przegrał wyjazdowy pojedynek z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne

W 7. kolejce 2. ligi Kosz Pleszew przegrał na wyjeździe z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne. Dla zespołu Alana Urbaniaka była to trzecia porażka w sezonie.

Spotkanie od początku do końca była bardzo wyrównane. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 24:24. Po dwóch nieznacznie lepsi byli goście, którzy wypracowali sobie sześciopunktową przewagę. W trzeciej części gry pleszewianie mocno wzięli się do pracy, odrobili stratę i ostatnie 10 minut rozpoczynali prowadząc dwoma oczkami. Jeszcze na niespełna trzy minuty przed końcem Kosz miał 4 punkty więcej od gospodarzy, ale ostatni fragment meczu Tarnovia wygrała 8:2 i całe spotkanie 82:80. Zwycięski rzut oddał Łukasz Kupczyński na niespełna dwie sekundy przed końcową syreną. W sumie zawodnik gospodarzy uzbierał 14 punktów. Oczko więcej na swoim koncie miał Paweł Mowlik. Liderami pleszewskiego zespołu w Tarnowie Podgórnym byli Grzegorz Małecki i Krzysztof Spała, którzy zdobyli po 24 punkty.

Tarnovia zanotowała więcej zbiórek (42 do 33 na korzyść gospodarzy), miała ponad 72% skuteczność w rzutach za dwa punkty, podczas gdy pleszewianie trafiali na poziomie 52,5%.

Lepiej w Tarnowie Podgórnym spisała się młodzież Kosza. W pierwszym meczu ligi mini kosza podopieczni Krzysztof Cnotliwego pokonali Tarnovię 44:42.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - Kosz Pleszew 82:80

Skład Kosza: Krzysztof Chmielarz (15 punktów), Mikołaj Serbakowski (3), Grzegorz Małecki (24), Krzysztof Spała (24), Patryk Marek (7), Bartosz Perz (3), Mikołaj Spała (4), Szymon Rosik.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Miejscowość: Zielona Łąka
Powierzchnia: 4 893 m²
Cena: 220 000 zł
Typ działki: budowlana
Szczegóły: otodom.pl

Działki na sprzedaż w powiecie pleszewskim. Oferty z czerwca...

Gmina Chocz. Wicemarszałek Krzysztof Grabowski wizytował inw...

Dobrzyca na zdjęciach w roku odzyskania praw miejskich

Gmina Czermin. Pałac w Skrzypni do wzięcia. Przetarg już w styczniu

Pep Guardiola porównał wyścig o mistrzostwo Anglii do wyborów prezydenckich w USA. "Wszystkie głosy muszą zostać zliczone. Wiele punktów zostało do zdobycia"