Koszykówka. 2. Liga Mężczyzn. Wyjazdowe zwycięstwo Kosza. Pleszewianie pokonali Rycerzy Rydzyna

Kosz Pleszew
Kosz Pleszew ograł na wyjeździe niepokonany dotąd zespół Rycerzy Rydzyna. Drużyna Alana Urbaniaka zwyciężyła 87:83.

Rycerze do meczu z Koszem przystępowali z bilansem 7 zwycięstw, lider tabeli nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Zespół z Pleszewa z 8 spotkań wygrał 4. Dziś, 21 listopada 2020 r., to jednak podopieczni Alana Urbaniaka okazali się lepszym zespołem. Tym razem w zaciętej końcówce to pleszewianie zachowali więcej zimnej krwi i po końcowej syrenie mogli cieszyć się z sukcesu.

Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Kosza. Później do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy w 24' meczu osiągnęli najwyższą, bo 11-puntkową przewagę. Pleszewianie nie poddali się i szybko odrobili straty. Skuteczne rzuty za 3 punkty Krzysztofa Chmielarza, Przemysława Galewskiego i Grzegorza Małecki sprawiły, że zespół Alana Urbaniaka odzyskał prowadzenie i do ostatniej kwarty przystępował z 2 punktami przewagi.

W ostatniej części gry walka była bardzo wyrównana. Kolejne trójki Krzysztofa Spały oraz Chmielarza dały gościom 4 oczka więcej na 2' przed końcową syreną. Gospodarze zdołali jeszcze doprowadzić do remisu po 81:81, ale skuteczne akcje Małeckiego, Patryk Marka dały mały komfort w ostatnich sekundach naszej drużyny. Sprawę rozstrzygnęły 2 rzuty wolne zamienione na punkty przez Chmielarza.

W przekroju całego meczu pleszewianie byli skuteczniejsi zarówno w rzutach za dwa (63.3% do 47.4%), jak i 3 punkty (44.4% do 36.7).

Rycerze Rydzyna - Kosz Pleszew 83:87 (23:24, 23:15, 15:24, 22:24)

Skład Kosza: Krzysztof Chmielarz (25 punktów), Mikołaj Serbakowski (2), Grzegorz Małecki (18), Przemysław Galewski (19), Krzysztof Spała (17), Patryk Marek (6), Bartosz Perz, Mikołaj Spała, Szymon Rosik.

Najwięcej punktów dla Rycerzy: Kamil Chanas (26), Michał Samolak (15), Mateusz Bręk (10).

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Świetni muzycy w projekcie Zajezdnia Kultury w sieci

Klub Hades został zamknięty trzy lata temu. Pamiętacie, jak ...

Gmina Chocz. Trwa przebudowa drogi w Nowym Oleścu

Gmina Czermin. Pożar budynku w Broniszewicach

Werder Brema zatrzymał drużynę Roberta Lewandowskiego. "W pierwszej połowie był zupełnie niepozorny"