Koszykówka. 2. Liga Mężczyzn. Udany rewanż Kosza. Pleszewianie nie dali szans drużynie z Żar

Damian Cieślak
archiwum Kosza Pleszew
Kosz Pleszew nowy rok zaczął w równie dobrym stylu, w jakim kończył stary. Drużyna Alana Urbaniaka odniosła kolejne pewne zwycięstwo.

Do Pleszewa przyjechała drużyna z Żar, która w 1. kolejce sezonu 2020/21 na własnym parkiecie pokonała Kosza 30 punktami. W następnych spotkaniach BC Swiss odniósł jeszcze 7 zwycięstw i poniósł dwie porażki. 3 stycznia 2021 r. ekipa Alana Urbaniaka zrewanżowała się rywalom za wrześniową porażkę. Grzegorz Małecki i spółka wygrali 93:68.

Pleszewianie już w pierwszej kwarcie zdominowali przyjezdnych. Tę część gry wygrali 23:9. Na przerwę Kosz schodził mając 21 oczek więcej od ekipy z Żar. Trzecia kwarta zakończyła się remisem, a w ostatniej znów skuteczniejsi byli gospodarze. Najwięcej punktów (18) i asyst (5) w naszym zespole zanotował Mikołaj Spała.

Kosz odniósł 9. zwycięstwo w sezonie i aktualnie jest wiceliderem rozgrywek. 9 stycznia pleszewianie zagrają na wyjeździe z Enea Basket Junior Poznań, przedostatnim zespołem grupy D II ligi.

- Jest chemia w tej drużynie, chłopacy chcą ze sobą grać. Od początku sezonu staraliśmy się tę zespołowość zbudować i coraz lepiej to wygląda. Zawodnicy cieszą się grą, co dla mnie jako trenera jest szczególne cenne. Nie muszę za dużo ingerować, mamy swoją filozofię, którą egzekwujemy i kolejny mecz pokazuje, że to wszystko idzie w dobrym kierunku - komentował po meczu dla klubowej strony Alan Urbaniak, trener Kosza Pleszew.

KS Kosz Pleszew - BC Swiss Krono Żary 93:68

Skład Kosza: Krzysztof Chmielarz (17 pkt), Mikołaj Serbakowski (2), Szymon Dekiert (2), Grzegorz Małecki (15), Przemysław Galewski (3), Krzysztof Spała (9), Patryk Marek (16), Mikołaj Spała (18), Szymon Rosik (11).

Najwięcej punktów dla BC Swiss Krono Żary: Jakub Der (19), Dariusz Kalinowski (15), Wojciech Dymiński (14).