Koszykówka. 2. Liga Mężczyzn. Przerwana passa Kosza. Pleszewianie przegrali na własnym parkiecie

KS Kosz Pleszew
Kosz Pleszew poniósł pierwszą porażkę na własnym parkiecie, a drugą w sezonie. Zespół Alana Urbaniaka 31 października 2020 r. przegrał 104:114 z Sokołem Międzychód.

Dla pleszewian był to trzeci mecz z rzędu na własnym parkiecie. Poprzednie dwa pewnie wygrali, a dziś musieli uznać wyższość rywali, mimo że przekroczyli granicę stu punktów. Bohaterem spotkania został Damian Szymczak, który zdobył aż 42 oczka. Drużyna Alana Urbaniaka przegrała pierwszą kwartę 9 punktami, w kolejnych dwóch odrobiła 3 oczka, ale ostatnia część meczu znów należała do gości. Po stronie gospodarzy najskuteczniejszy był Krzysztof Chmielarz. Kroku dotrzymywali mu Grzegorz Małecki i Patryk Marek.

Goście częściej trafiali za trzy punkty - 16 skutecznych prób przy 10 gospodarzy. W ten sposób wypracowanej przewagi zawodnicy Kosza nie byli w stanie zniwelować rzutami za dwa (30:28 w skutecznych próbach) i osobistymi (14:10). Oba zespoły zaliczyły po 35 zbiórek. Pleszewianie zakończyli mecz z 10 stratami na koncie, podczas gdy po stronie ekipy z Międzychodu w tej statystyce widniała cyfra 7. Sokół zanotował również o 2 przechwyty więcej. Koszykarze przyjezdnych w sumie zaliczyli 27 asyst, a zawodnicy Kosza 18.

KS Kosz Pleszew - MKS Sokół Międzychód 104:114

Skład Kosza: Krzysztof Chmielarz (23 punkty), Mikołaj Serbakowski (12), Grzegorz Małecki (21), Krzysztof Spała (17), Patryk Marek (20), Bartosz Perz (1), Mikołaj Spała (6), Szymon Rosik (4).

Najwięcej punktów dla Sokoła: Damian Szymczak (42), Jakub Simon (18), Jarosław Kalinowski (16).