Koszykówka. 2. Liga Mężczyzn. Pewne zwycięstwo Kosza Pleszew z Röben Gimbasket Wrocław

Kosz Pleszew wygrał czwarty mecz w sezonie. W hali sportowej ZSP nr 1 zespół Alana Urbaniaka nie miał problemów z pokonaniem drużyny Röben Gimbasket Wrocław.

Pleszewianie byli faworytem spotkania i nie zawiedli oczekiwań. Przewaga drużyny Alana Urbaniaka była widoczna od pierwszych minut. Już w pierwszej kwarcie zawodnicy Kosza rzucili ponad 20 punktów i po 10 minutach prowadzili 11 oczkami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:31. Goście wyrównaną walkę byli w stanie nawiązać jedynie w trzecie kwarcie, w której o punkt byli lepsi od gospodarzy. W ostatniej części gry wszystko wróciło do normy i ostatecznie Kosz wygrał 93:59. Najskuteczniejszym zawodnikiem w pleszewskim zespole był Mikołaj Spała, który zdobył 24 punkty.

Pleszewianie trafili 25 z 48 rzutów za 2 punkty (52.1% skuteczności) oraz 7 z 20 rzutów za 3 (35%), wykorzystali również 22 z 26 rzutów osobistych (84.6%). Gracze Kosza zanotowali 13 zbiórek w ataku i 30 w obronie, a także 14 strat i 15 przechwytów.

Goście mieli 24 straty i tylko 6 przechwytów. Na tablicach zebrali 30 piłek, a więc o 13 mniej niż pleszewianie. Wrocławianie trafili 18 z 35 rzutów za 2 punkty (51.4%) oraz 6 z 24 za trzy (25%). Do tego wykorzystali 5 z 8 rzutów wolnych (62.5%).

Kosz Pleszew - Röben Gimbasket Wrocław 93:59

Kosz Pleszew: Krzysztof Chmielarz (13 punktów), Dominik Walczak, Szymon Dekiert (2), Grzegorz Małecki (12), Przemysław Galewski (7), Krzysztof Spała (18), Patryk Marek (7), Bartosz Perz (4), Mikołaj Spała (24), Szymon Rosik (6), Mariusz Łusiak.

Najwięcej punktów dla Röben Gimbasket Wrocław: Paweł Gałczyński (12), Rafał Chwastyk (11), Wiktor Marcinkowski (9).

POLECAMY RÓWNIEŻ:

,,Łapy precz". Pleszewianki protestowały przeciwko orzeczeni...

Proeko IV liga. LKS Gołuchów - Victoria Września 1:1. Drużyn...

Wypadek między Kuźnią a Brudzewkiem. Kierowca busa nie żyje ...

Gmina Gizałki. Oficjalne otwarcie sali sportowej przy Szkole...

Bayern Monachium rozgromił Eintracht Frankfurt 5:0. Robert Lewandowski strzelił 3 gole i ma już na koncie 10 bramek w tym sezonie Bundesligi

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0