Koszykarze Open Florentyna Pleszew wciąż niepokonani. Tym razem ograli Księżakam Łowicz

Ryszard Binczak
Zespół z Pleszewa do zwycięstwa poprowadził Wojciech Żurawski
Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą koszykarze Openu Florentyny Pleszew. Podopieczni Andrzeja Kowalczyka pokonali w Łowiczu Księżaka 85:76 i z kompletem punktów są liderem drugiej ligi grupy A.

Trener Andrzej Kowlaczyk przed wyjazdem do Łowicza bardzo komplementował drużynę Księżniaka. Twierdził, że jest to ekipa, która może w obecnym sezonie sprawić nie jedną niespodziankę.

- Przestrzegałem moich zawodników, że czeka ich w Łowiczu twardy bój - mówi.

I rzeczywiście. Gospodarze wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani. Po czterech minutach prowadzili 13:10, a chwilę później nawet 18:12. Końcówka pierwszej kwarty była jednak rewelacyjna w wykonaniu pleszewian. W 8 minucie do remisu 23:23 doprowadził Wojciech Żurawski. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze jednym celnym trafieniem, a później punkty zdobywali już tylko gracze Openu i po 10 minutach prowadzili już 33:25. Pierwszą cześć drugiej kwarty zawodnicy Florentyny trochę przespali i pozwolili, by Księżak zmniejszył straty do jednego punktu - 34:35. Na szczęście koszykarze Openu szybko otrząsnęli się z tego letargu i w 18 minucie wygrywali już 45:34.

- Po przerwie staraliśmy się grać spokojnie i kontrolować wydarzenia na boisku - mówi Andrzej Kowalczyk.

Co prawda pleszewianie w 26 minucie prowadzili tylko 56:52, ale nie pozwolili, by rywale ich doszli. Spora w tym zasługa Marcina Stokłosy, który znów zagrał jak profesor, zaliczając aż 12 asyst i do tego dorzucił 10 punktów. Fantastycznie spisał się drugi bardzo doświadczony gracz Florentyny, Wojciech Żurawski. Zdobył 21 punktów i zaliczył 8 zbiórek.

- To prawda, że ci dwaj koszykarze rozegrali doby mecz, ale wygrał cały zespół - podkreśla Andrzej Kowalczyk.

W sobotę, 19 listopada, Open Florentyna zmierzy się we własnej hali z SMS PZKosz Władysławowo. Mecz tradycyjnie rozpocznie się o godz. 18.00.

Księżak Łowicz - Open Florentyna Pleszew 76:85 (25:33, 18:17, 20:18, 13:17)

Open: Żurawski 21, Niesobski 17, Kaczmarzyk 13, Dębski 12, Stokłosa 10, Czech 6, Buczyniak 4, Gacek 2.

Księżak: Kromer 23, Janiak 21, Kucharek 10, Włuczyński 10, Wojciechowski 9, Nogalski 3.