Kosz Pleszew wygrywa w derbowym pojedynku ze Stalą Ostrów Wielkopolski

MK
Kosz Pleszew przed derbowym spotkaniem w Ostrowie Wielkopolskim nie wiedział czego może się spodziewać. Z jednej strony dochodziły głosy o problemach Stali, z drugiej zespół Mikołaja Czai został wzmocniony zawodnikami, którzy w ostatniej kolejce występowali jeszcze w pleszewskim zespole

Wynik pierwszymi punktami otworzył podkoszowy Stali Konrad Glapa. Pleszewski zespół szybko pokazał na co go stać. Dwa rzuty za trzy punkty Alana Urbaniaka oraz Pawła Mowlika pozwoliły na chwilę oddechu. Niestety pleszewianie szybko popełnili pięć fauli, co pozwoliło gospodarzom wyjść na prowadzenie w połowie kwarty. W tym fragmencie gry, w naszym zespole Kosza świetnie spisywał się podkoszowy Paweł Lasota, który trafił dwa razy za trzy punkty. Po pierwszej kwarcie w pełni zasłużenie prowadzili gospodarze 23: 19.

Drugą odsłonę także lepiej rozpoczęli gospodarze. Po rzucie za trzy punkty Szymona Rosika, gospodarze prowadzili już siedmioma punktami. To sprawiło, że trener Kasper Smektała poprosił o czas. Pleszewianie zaczęli grać agresywniej i po rzucie Błażeja Pawlika doprowadzili do remisu 29: 29. Na niecałe cztery minuty przed końcem kwarty po trójce kapitana Alana Urbaniaka wyszli na pierwsze od drugiej minuty gry prowadzenie. Od j przerwy na żądanie, Kosz narzucił swój styl gry i uspokoił swoje poczynania na boisku. Pleszewianie zaczęli bronić na całym boisku, co wprowadziło spore zamieszanie w szeregach gospodarzy. Zawodnicy Stali zaczęli się gubić i w konsekwencji dało 9-punktowe prowadzenie do przerwy.

Dobra końcówka drugiej kwarty sprawiła, że pleszewianie w trzecią weszliśmy równie mocno. Rozpoczęli od pięciu punktów z rzędu. Stal odpowiedziała dwoma trójkami Łukaszów – Wojciechowskiego i Olejnika. Cały czas jednak przewaga gości oscylowała między 8 a 10 punktami. W drugiej części kwarty, gospodarze zaczęli stopniowo odrabiać straty. Po trójce Mikołaja Spały prowadzenie drużyny z Pleszewa wynosiło zaledwie 4 punkty. Mimo, że Stal niebezpiecznie się zbliżała to, trzecia kwarta zakończyła się remisem 21:21.

Ostatnia kwarta zaczęła się od trafień Rafała Urbaniaka i Mikołaja Serbakowskiego oraz bardzo dobrej grze w obronie. Waleczny zespół gospodarzy nie poddawał się jednak ani przez moment i w połowie kwarty Stal zmniejszył przewagę do 9 punktów. Wtedy trener Kasper Smektała postanowił wykorzystać kolejną przerwę, aby ponownie wprowadzić spokój w poczynania swoich zawodników. W derbowym pojedynku ze Stalą, Kosz Pleszew wygrywa 68: 81!

KS Stal Ostrów Wielkopolski – KS Kosz Pleszew 68: 81 (23:19, 13:26, 21:21, 11:15)

KS Stal Ostrów Wlkp.: Mikołaj Spała - 15, Łukasz Olejnik - 13, Łukasz Wojciechowski- 13, Patryk Marek - 13, Konrad Glapa - 6, Szymon Rosik - 5

KS Kosz Pleszew: Alan Urbaniak - 18, Paweł Mowlik - 13, Artur Mrówczyński - 11, Paweł Lasota - 10, Przemysław Galewski - 10, Rafał Urbaniak - 8, Błażej Pawlik - 5, Mikołaj Serbakowski - 4, Rafał Kikowski - 2