Kosz Pleszew wygrał drugie spotkanie w III lidze

PF. MK
KS Kosz Pleszew KS Basket Piła
KS Kosz Pleszew KS Basket Piła Mariusz Kruchowski
Do trzech, serię zwycięskich meczów przedłużyli koszykarze zespołu Kosz Pleszew. W sobotę pokonali KS Basket Piła 62:86, a w najbliższą środę mecz drugiej rundy Pucharu Polski z R8 Politechniką Kraków.

Pleszewianie wygrali spotkanie różnicą 24 punktów. Choć wynik mówi sam za siebie, to jednak łatwo nie było. W dwóch pierwszych kwartach koszykarze z Pleszewa, dostosowali się poziomem gry do przeciwnika. KS Basket Piła wyszli nawet na czteropunktowe prowadzenie. Doskonała gra kapitana Alana Urbaniaka, pozwoliła jednak na zniwelowanie przewagi gospodarzy i wyjście na prowadzenie, którego koszykarze KS Kosz Pleszew nie oddali do końca spotkania.

W przerwie w szatni padło kilka ostrych słów. Na drugą połowię wyszedł całkowicie inny zespół KS Kosz. Pleszewianie zaczęli dominować pod tablicami, grać bardziej rozważnie i powiększali zdobycz punktową. . Kolejne doskonałe spotkanie zagrali Rafał Kikowski, Błażej Rabe i Rafał Urbaniak. Trzecią i czwartą kwartę pleszewianie wygrali 10 punktami i cały mecz różnicą ponad 20 punktów.

Już w najbliższą środę o godz. 19.00 KS Kosz Pleszew zagra drugie spotkanie w ramach Pucharu Polski, a przeciwnikiem będzie zespół R8 Politechnika Kraków.

KS Basket Piła – KS Kosz Pleszew 62:86 (16:19, 19:20, 14:24, 13:23)

KS Basket Piła: Żebrowski – 11, Uliczka – 6, Lipiński – 19, Krylov – 14, Rutkowski – 2, Pochylski – 2, Mostek – 8,
KS Kosz Pleszew: Łukasz Kaczmarek - 1, Bartosz Taraszkiewicz - 2, Paweł Mowlik - 9, Rafał Urbaniak - 15, Rafał Kikowski - 6, Alan Urbaniak - 26, Bartosz Grochowina - 2, Błażej Rabe - 3, Adam Stróżyński - 4, Piotr Ziółkowski - 17, Bartłomiej Sołtysiak - 1,