Kosz Pleszew się nie zatrzymuje. Trzecie zwycięstwo podopiecznych Alana Urbaniaka

Kosz Pleszew się nie zatrzymuje. Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Drużyna Alana Urbaniaka przed własną publicznością pokonała KS Sudety Jelenia Góra.

Kosz Pleszew z trzecim zwycięstwem

Pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg. Dzięki celnemu rzutowi za trzy punkty Szymona Gralewskiego Sudety po 10 minutach prowadziły 20:19. Druga część gry należała już do gospodarzy. Podopieczni Alan Urbaniaka zdobyli aż 27 punktów, goście tylko 10 i na przerwę w dużo lepszych humorach schodzili pleszewianie. W drugiej połowie aktualny lider grupy D 2. ligi kontrolował przebieg spotkania i pewnie dowiózł bezpieczną przewagę do końca. W ostatnich minutach trener Urbaniak dał szansę debiutu na drugoligowych parkietach wychowankowi klubu, 16-letniemu Julianowi Sawadzie, który celnym rzutem za trzy punkty równo z końcową syreną przypieczętował trzecie zwycięstwo pleszewskiego zespołu.

16 października Kosz zagra na wyjeździe z Zetkama LaNonna Doral Nysa Kłodzko. Kolejny mecz u siebie podopieczni Alana Urbaniaka rozegrają 20 października. Do Pleszewa przyjedzie Nabzdyk BM Slam Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania o 19.45.

KS Kosz Pleszew - KS Sudety Jelenia Góra Stowarzyszenie 92:74

Skład KS Kosz Pleszew: Julian Sawada (3 punkty), Norbert Jaśtak (18), Krzysztof Chmielarz (10), Szymon Dekiert, Grzegorz Małecki (11), Krzysztof Spała (12), Patryk Marek (5), Mikołaj Spała (11), Filip Sieradzki (8), Krystian Rosiński (6), Przemysław Galewski (8).