Kosz Pleszew rozpoczął zmagania na 102!

MK
W spotkaniu inauguracyjnym II ligi grupy D, zespół KS Kosz Pleszew, pokonał MKS Otmuchów 102:84. Bohaterem tego pojedynku został pleszewianin Dominik Walczak, który w IV kwarcie jednym rzutem osobistym, rozmienił „setkę”, a później jeszcze dołożył dwa punkty z gry i pleszewianie mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w rozgrywkach II ligowych.

W pierwszej kwarcie nie było widać tremy beniaminka z Pleszewa, który tę kwartę wygrał 27:18. W drugiej kwarcie pleszewianie spuścili ton gry i wynik brzmiał remisowo 28:28. Po zmianie stron, trzecią kwartę zdecydowanie wygrali koszykarze KS Kosz Pleszew i ta wygrana dała znaczą przewagę przed ostatnim bojem w spotkaniu. W ostatniej kwarcie - jak to bywa w znacznym prowadzaniu - koszykarze z Pleszewa oddali inicjatywę gościom i przegrali ją 13:22, ale ostateczny wynik 102:84, dał naszym wygraną na inaugurację rozgrywek II ligi grupy D.

Już za tydzień pleszewianie, pod wodzą Kaspra Smektały wybierają się na drugie spotkanie z Górnikiem Wałbrzych.

KS Kosz Pleszew – MKS Otmuchów 102:84 (27:18, 28:28, 34:16, 13:22)
KS Kosz Pleszew: Alan Urbaniak – 29, Artur Mrówczyński – 23, Rafał Urbaniak – 15, Paweł Lasota – 13, Paweł Mowlik – 7, Tomasz Zyber – 4, Błażej Pawlik – 4, Rafał Kikowski – 3, Dominik Walczak – 3, Mikołaj Serbakowski – 1
MKS Otmuchów: Mirosław Chorostecki – 21, Michał Zygadło – 17, Artur Barycza – 14, Patryk Garwoł – 9, Wojciech Siołek – 7, Wojciech Kostek – 7, Łukasz Frącz – 7, Dawid Pazur - 2