Kosz Pleszew pokonał SMK Lubin 103:72!

MK
Do Lubina pleszewski zespół jechał w roli zdecydowanego faworyta. Nie ma się co dziwić, przed spotkaniem z SMK, Kosz Pleszew ma na koncie cztery zwycięstwa z rzędu, a zespół gospodarzy z jednym zwycięstwem zajmował przedostatnią pozycję w tabeli

Już od pierwszych minut pleszewianie narzucili swój styl gry. Pierwsze skrzypce w zespole gości grał Rafał Urbaniak, który trafiał zarówno za 2 jak i 3 punkty. Tylko w pierwszej kwarcie zawodnik KS Kosz Pleszew zdobył aż 14 punktów. Pleszewianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, świetnie bronili strefą oraz imponowali skutecznością w ataku. To zaowocowało prowadzeniem 33:14.

Początek drugiej kwarty to przebudzenie gospodarzy, którzy głównie za sprawą podkoszowego Dominika Dwornika zaczęli odrabiać straty. Przy „zaledwie” 12 punktach różnicy trener Kasper Smektała wprowadził na boisko zawodników pierwszej piątki, którzy tę część gry rozpoczęli na ławce. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę. Przewaga pleszewian znów zaczęła systematycznie rosnąć. W połowie kwarty po celnej trójce Alana Urbaniaka Kosz prowadził już 30 punktami (25: 55)! Taki wynik sprawił, że pod koniec drugiej kwarty na boisku pojawił się Szymon Dekiert i Dominik Walczak, którzy również przyczynili się do zdobywania punktów przez nasz zespól. Do przerwy Pleszew prowadził aż 32: 69.

Wyraźne prowadzenie do przerwy wprowadziło rozprężenie w pleszewskie szeregi. Trzecią kwartę oba zespoły zaczęły nieco sennie. W pierwszych 5 minutach Kosz zdobył zaledwie 4 punkty przy pięciu gospodarzy. Ostatecznie w tej kwarcie minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy rzucili w niej o dwa punkty więcej od pleszewskiego zespołu (14:12).

Ostatnią kwartę Kosz Pleszew rozpoczął od szybkiego prowadzenia 5:0 po punktach Artura Mrówczyńskiego i Tomasza Zybera. Kolejne świetny mecz rozgrywał Piotr Ziółkowski, któremu wyraźnie służą kosze na Dolnym Śląsku. Tym razem pleszewski rzucający obrońca zdobył 19 punktów – najwięcej w zespole. Na niecałe 3 minuty przed końcem spotkania po celnym rzucie Pawła Lasoty przed końcem spotkania „pękła” tzw. W drugiej części kwarty szanse gry otrzymali pleszewianie: Dominika Walczaka i Szymona Dekierta. Ostatecznie nasz zespół zwyciężył w Lubinie 72: 103!

Kolejne spotkanie ligowe KOSZ Pleszew rozegra 11 listopada, a przeciwnikiem będzie drużyna Röben Gimbasket Wrocław . Mecz w Pleszewie rozpocznie się o godzinie 18:30

SMK Lubin – KS Kosz Pleszew 72: 103 (15: 33, 17: 36, 14: 12, 26: 22)

SMK Lubin: Olejniczak 19, Szablewski 14, Dwornik 11, Markowicz 11, Jaworski 6, Macowicz 6, Turcza 2, Botuszyn 2, Winiarski 1, Skibiński 0.

KS Kosz: Ziółkowski 19, Mrówczyński 18, R. Urbaniak 17, Pawlik 13, Mowlik 11, Zyber 10, Lasota 8, A. Urbaniak 3, Walczak 2, Serbakowski 2, Dekiert 0.