Kosz Pleszew pokonał lidera II-ligowych rozgrywek!

PF
WKK Wrocław
Zwycięska passa pleszewskiego zespołu nadal trwa. Po wygraniu derbowego pojedynku ze Stalą Ostrów Wielkopolski, przyszedł czas na pokonanie lidera rozgrywek zespół WKK Wrocław

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły nie odpuszczały. Przewagę w końcówce uzyskali jednak pleszewianie, którzy wygrali pierwszą kwartę 19:16. Duża w tym zasługa nie tylko świetnej gry, ale również kibiców, którzy na mecz do Wrocławia przyjechali w mocnym składzie i przez cały mecz dopingowali zawodników Kosza.

W drugiej kwarcie wynik w okolicach remisu utrzymywał się przez pierwsze pięć minut. Później do głosu doszli gospodarze. W zespole WKK pierwsze skrzypce grali Kamil Fiedukiewicz oraz Tomasz Józefiak. Coraz pewniejsza gra Wrocławian sprawiła, że do przerwy Kosz tracił do WKK 6 punktów. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 33: 27.

O początku trzeciej kwarcie pleszewianie pewnie jak najszybciej chcieliby zapomnieć. Błędy, starty oraz słaba skuteczność spowodowały, że gospodarze osiągnęli aż 16 – punktową przewagę. Wtedy trener Kasper Smektała zdecydował się na obronę strefową, która zaczęła przynosić skutki. Zawodnicy Kosz Pleszew zaczęli systematycznie odrabiać straty i ostatecznie trzecią kwartę przegrali zaledwie jednym punktem: 23:22.

Na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry zespół z Pleszewa po rzucie za trzy Artura Mrówczyńskiego, który w całym spotkaniu zdobył 20 punktów objął prowadzenie! Po bardzo nerwowych ostatnich sekundach na tablicy wyników widniał remis 69:69!

Dogrywka to prawdziwa gra nerwów. W dodatkowym czasie gry zaprocentowało doświadczenie kapitana pleszewskiego zespołu Alana Urbaniaka. Kluczowy przechwyt i trafienie z półdystansu dało sensacyjne zwycięstwo KS Kosz Pleszew 77:79!

Kolejne spotkanie pleszewski zespół rozegra u siebie w hali przy Krzywoustego 4, w sobotę 28 października. Przeciwnikiem będzie kolejny zespół z Dolnego Śląska – Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.