Kosz Pleszew kończy przygodę z Pucharem Polski

pf
Koszykarze Kosz Pleszew przegrali z ostrowską Stalówką w Pucharze Polski
Koszykarze Kosz Pleszew przegrali z ostrowską Stalówką w Pucharze Polski PF
Koszykarze Kosz Pleszew zapisali na swoim koncie kolejną porażkę, tym razem w pucharowych rozgrywkach. W Święto Niepodległości przegrali z ostrowską Stalówką 55:71.

Kosz Pleszew przegrywa w Pucharze Polski

W meczu pucharowym już od pierwszych minut zaznaczyła się przewaga koszykarzy z Ostrowa Wielkopolskiego. Pleszewianie razili za to nieskutecznością. Na koniec pierwszej kwarty przewaga gości wynosiła już 15 punktów. Najgorsze było jednak przed zawodnikami z Pleszewa. Pod koniec drugiej kwarty po rzucie Mateusza Chojnackiego Stalówka prowadziła już 41:17.Od tego momentu ostrowscy koszykarze kontrolowali przebieg spotkania, a Kosz Pleszew nadal nie mógł złapać swojego rytmu gry. Mimo zmian w obu zespołach obraz gry się nie zmienił. Przewagę kilkunastu punktów ostrowianie utrzymali do końca spotkania i ostatecznie zwyciężyli 71:55.

KOSZ PLESZEW – STAL OSTRÓW WLKP. 55:71 (7:22, 15:19, 21:21, 12:9)

Kosz Pleszew: Alan Urbaniak – 17 (1), Sławomir Nowak – 13, Michał Biliński – 9, Rafał Kikowski – 8 (2), Łukasz Płóciennik – 3 (1), Bartłomiej Sołtysiak – 2, Piotr Marcisz – 1, Maciej Graja – 1, Michał Żakowski – 1

Stal Ostrów Wlkp.: Łukasz Olejnik – 17 (4), Patryk Marek – 14, Mikołaj Spała – 13 (1), Kamil Sierański – 12, Krzysztof Spała – 10 (2), Mateusz Chojnacki – 2, Jakub Jędrzejak – 2, Szymon Rosik -