Koniec pucharowej przygody taczanowian...

Piłkarze z Taczanowa pożegnali się w środę z Okręgowym Pucharem Polski
Piłkarze z Taczanowa pożegnali się w środę z Okręgowym Pucharem Polski Mariusz Kruchowski
Żaki Taczanów - po przegranej 1:2 z Gorzyczanką - odpadły z rozgrywek Kaliskiego Okręgowego Pucharu Polski

W środowym spotkaniu futboliści taczanowskich Żaków ulegli 1:2 wyżej notowanemu zespołowi z Gorzyc Wielkich. Mecz rozgrywano przy padającym deszczu i nie były to wymarzone warunki do gry w piłkę. Już w 8 minucie Rafał Baronowski mocnym uderzeniem sprawdził czujność bramkarza gości, który złapał piłkę uderzoną przez piłkarza gospodarzy. W 10 minucie mocnym i płaskim uderzeniem popisał się pomocnik gości Dawid Furmański. Dwie minuty później niecelnie głową - na bramkę Mateusza Mikołajczyka - strzelał Michał Przerwa. Z kolei w 31 minucie powinno być 1:0 dla przyjezdnych, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Furmański, który przegrał jednak pojedynek z Mikołajczykiem, który strzał pomocnika Gorzyczanki zdołał obronić nogami. Niestety w 40 minucie było już 0:1... Doskonałą akcję całego zespołu celnym strzałem zakończył Szymon Kucharski.
Po zmianie stron już w 4 minucie po gwizdku Pawła Moszaka oznajmiającym rozpoczęcie drugiej połowu, zamieszanie w polu karnym wykorzystał Waldemar Bluz, który umieścił piłkę w siatce i goście prowadzili już w tym momencie j2:0. Po tej bramce spotkanie się wyrównało, jednak akcji bramkowych było jak na lekarstwo. W 75 minucie Daniel Melka strzelał głową na bramkę gości, jednak piłka minimalnie minęła światło bramki, a futbolówkę wrzucał Włodarczyk.
Tymczasem w 83 minucie na 20 metrze przed bramką gości sfaulowany został Melka, sędzia spotkania podyktował rzut wolny. Do piłki podszedłi Włodarczyk i płaskim strzałem obok muru umieścił piłkę w siatce zespołu Gorzyczanki. Gracze Żaków mogli nawet nawet doprowadzić jeszcze do remisu, po podaniu Filipa Szkudlarza Melka strzelł jednak z 5 metrów wprost w bramkarza gości, a była to 88 minuta spotkania...

Żaki Taczanów – Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 1:2 (0:1)