Kolejny udany występ pleszewskich karateków. W Legnicy zaprezentowali mistrzowską formę

red
Sześć medali wywalczyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate na zawodach w Legnicy. Dwa złote medale na Arashi CUP 2019 wywalczył Michał Florczak

W zawodach wzięło udział 500 zawodników z 38 klubów z 5 krajów: Ukrainy, Rumunii, Czech, Włoch i Polski w tym 13 wychowanków braci Sołtysiaków: Maja Kolanowska, Wiktoria Wolniak, Jakub Margiela, Julia Grzelak, Michał Florczak, Jan Podolski, Dawid Sobkowiak Wiktoria Jopek, Aleksandra Rataj, Stanisław Pestka, Mikołaj Klimczyk, Antoni Skiba oraz Dawid Wojtczak.

Pleszewski Klub Karate odnotował kolejny sukces. W klasyfikacji medalowej Arashi Cup w Legnicy zajął klasyfikacji 4 miejscu spośród 38 klubów, zdobywając 6 medali w tym 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

- Zawody były ostatnim sprawdzianem przed kolejnymi bardzo ważnymi zawodami tym razem w Wenecji - podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate i dodaje, że w Wenecji Magdalena Godlewska, Michał Florczak oraz Dawid Sobkowiak będą rywalizować o kolejne punkty w światowych rankingach karate WKF na Karate1 Youth League.