Kolejny sukces na Międzynarodowym Turnieju Karate

PF
Po znakomitym występie na Pucharze Świata Harasuto CUP w Łodzi tym razem zawodnicy z Pleszewa odnieśli kolejny sukces na Międzynarodowym Turnieju Karate V Grand Prix Tczewa

Po znakomitym występie na Pucharze Świata Harasuto Cup w Łodzi tym razem zawodnicy z Pleszewa odnieśli kolejny sukces na zawodach rankingowych Polskiego Związku Karate. Tym razem z Tczewa przywieźli osiem medali.

W zawodach w Tczewie wzięło udział ponad 500 zawodników z 32 klubów z sześciu państw tym: Anglii, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Czech i Polski. Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zajęli w klasyfikacji medalowej seniorów, młodzieżowców, juniorów i kadetów 5 miejsce zdobywając 8 medali w tym: 4 złote, 2 srebrne i 2 brązowe

Multimedalistką została Magdalena Godlewska, która zdobyła trzy medali. Na jej szyi zawisły dwa złote i jeden brązowy medal.Zawodniczka na najwyższym stopniu podium stanęła w kategorii kumite kadetek +54 kg, w której w walce finałowej pokonała swoją koleżankę z Pleszewskiego Klubu Karate Martę Michalewicz oraz w kumite kadetek open.

Dwa medale zdobył również Dawid Sobkowiak, który triumfował w kumite kadetów +70kg oraz stanął na najniższym stopniu podium w kategorii kumite juniorów -76kg. Złotym medalista został także Michał Florczak, który w kumite kadetów -52kg pokonał Mateusza Adametza z Bushi-Do Bydgoszcz.

Srebrnym medalistą został z kolei Tomasz Sołtysiak, który w finale kumite seniorów +75kg uległ znanemu zawodnikowi ukraińskiemu Yarosłav Horuna.

- Bardzo dobre przygotowanie do sezonu startowego daje świetne wyniki na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych - podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.