Kolejne medale pleszewskich karateków

Irena Kuczyńska
Pleszewscy karatecy po raz kolejny stanęli na podium. Tym razem podczas rozgrywanego w Łodzi prestiżowego Pucharu Świata Kacper i Filip Vogt zdobyli brązowe medale.

W łódzkim Pucharze Świata wzięło udział ponad 869 zawodników z 93 klubów z 18 państw, w tym 17 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Pierwszy dzień zawodów okazał się szczęśliwy dla Filipa Vogta, który w bardzo silnie obsadzonej konkurencji kumite juniorów młodszych (kadetów, U14) -52kg wywalczył brązowy medal. - Jest to wielki sukces naszego klubu - podkreśla prezes Pleszewskiego Klubu Karate Józef Sołtysiak

- Filip Vogt wygrał 4 spośród 5 stoczonych w turnieju walk. W półfinale uległ przez wskazanie 3-2 przy stanie
punktowym 0-0 Ukraińcowi Martynenko Artur z klubu Sen-Bin karate team Kiev. W walce repasażowej o
brązowy medal pokonał 8-0 Słowaka Imrich Dominik z Slovakia National Team - podkreśla prezes.

Piąte miejsce zajął Maciej Drązewski w konkurencji kumite -60kg seniorów ulegając w walce
o brązowy medal 3-2 Ukraińcowi Vakulenko Dmytro z klubu UKRAINIAN.

W drugim dniu Pucharu Świata w ślady swojego brata Filipa poszedł Kacper Vogt, który również stanął na najniższym stopniu podium w konkurencji U12 +40kg.

Jak podkreśla Józef Sołtysiak - Drogą Kacpra do medalu miała wiele dramaturgii. W walce półfinałowej przy stanie 0-0 wydano werdykt sędziowski 3-2 dla przeciwnika Bartłomieja Moszyńskiego z Kumade Łódź. W związku z czym nas zawodnik stracił szansę na walkę o złoty medal.

Podczas dwudniowych zawodów w Łodzi zawodniczy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli pięć punktowanych miejsc.