Karatecy zdobyli złoto, srebro i brąz

Irena Kuczyńska
Dziewięć medali zdobyli pleszewscy karatecy na Pucharze Polski w Karate WKE Tczew

Bardzo dobre przygotowanie do sezonu startowego już na kolejnym turnieju o wysokiej randze daje świetne wyniki na arenach międzynarodowych i ogólnopolskich Pleszewskiego Klubu Karate. Po znakomitym występie w Berlinie tym razem zawodnicy z Pleszewa odnotowali kolejny sukces na zawodach rankingowych Polskiego Związku Karate.

W zawodach wzięło udział ponad 450 zawodników z 31 klubów. W zawodach wystąpiły najsilniejsze kluby w Polsce z Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Gdańska, Bydgoszczy. W zawodach wystąpiła kadra Polski, która miała weryfikować poziom wyszkolenia członków kadry narodowej.

Wychowankowie braci Sołtysiaków zdobyli 4 puchary i złote medale. Świetny występem zakończył Kacper Vogt, który w konkurencji kumite żaków -40kg po wygraniu pięciu walk sięgnął po puchar Polski. Kacper z zawodów na zawody wykazuje coraz większą formę. Jego starszy brat Filip wykazał się także świetną formą, w kolejnych czterech wygranych pojedynkach okazał się bezkonkurencyjny w konkurencji kumite młodzików -50kg.

Wytęp Filipa to dobry prognostyk na dobry występ na Mistrzostwach Polski Juniorów 21 października, w których ma dużą szanse powiększyć dorobek punktowy Pleszewskiego Klubu Karate we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.

W najcięższej kategorii kumite młodzików +50kg złoty medal i Puchar Polski wywalczył w sposób niezagrożony Jan Szkudlarek, który w finale pokonał Mikołaja Filanowskiego z Olimpu Łódź 2-0. W tej samej konkurencji brązowy medal wywalczył Emil Szkudlarek.

W konkurencji kumite młodzików -45kg po brązowy medal sięgnął Maciej Śmigielski.

W konkurencji kumite juniorów młodszych -63kg srebrny medal wywalczył Adam Konowalczyk. Był świetny występ kolejnego zawodnika, który będzie rywalizował o punkty Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego na październikowych MP w Poznaniu.

W konkurencji kumite juniorów +76kg brązowy medal zdobył Krystian Żuchowski.

Czwarty brązowy medal zawodnicy z PKK Pleszew wywalczyli w konkurencji kumite drużynowe juniorów w składzie Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski i Adam Konowalczyk.

Na zakończenie Pucharu Polski została rozegrana najbardziej prestiżowa konkurencja zawodów kumite open seniorów, w której wystąpił z powodzeniem Tomasz Sołtysiak. Tomasz Sołtysiak wygrał 5 walk i sięgnął po główną nagrodę turnieju Puchar Polski oraz nagrodę za najlepszego zawodnika turnieju.

Sołtysiak po raz kolejny obronił tytuł najlepszego zawodnika w kumite open. Ponadto za przyznanie tytułu najlepszego zawodnika w kategorii seniora, zawodnik z Pleszewskiego Klubu Karate otrzymał nagrodę 200 euro. W wielkim finale Tomasz Sołtysiak pokonał 4-2 członka Kady Narodowej karate WKF Daniela Tuszyńskiego Olimp Łódź. Finał m.in. sędziował sędzia międzynarodowy Remigiusz Powroźnik uznawany za jednego z najlepszych sędziów karate w Europie. Po wygraniu finału przez Sołtysiaka osobiście Remigiusz Powroźnik pogratulował występu naszemu zawodnikowi i obiecał, że w przyszłym roku w Pleszewie będą organizowane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których będzie sędzią głównym, co podniesie rangę zawodów w Pleszewie.

Jeżeli w Pleszewie powstanie pełnowymiarowa hala sportowa to poprze przyznanie organizacje Mistrzostw Polski Karate WKF naszemu Miastu. Argumentem jest przede wszystkim coraz bardziej spektakularne wyniki na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych zawodników z Pleszewa - mówi Józef Sołtysiak..

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

W zawodach wystąpili także Maksymilian Sadowski, Barbara Sadowska oraz Patryk Fimiak. Pauzował kontuzjowany Dawid Szymura

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani