Karatecy z Pleszewa z tytułami Mistrzów Polski

PF
Pleszewscy karatecy zdobyli sześć złotych medali na Mistrzostwach Polski w karate w Białymstoku Pleszewski Klub Karate
Pleszewscy karatecy odnieśli spektakularny sukces na Mistrzostwach Polski w Białymstoku, z których wrócili z sześcioma tytułami mistrzowskimi, dwoma tytułami wicemistrzów oraz dwoma brązowymi medalami. W klasyfikacji generalnej zajęli drugie miejsce w stawce blisko 50 klubów z całego kraju.

Karatecy na medal

Jak tłumaczy Józef Sołtysiak , prezes Pleszewskiego Klubu Karate dużą niespodziankę sprawił Jan Szkudlarek w kumite juniorów +76kg, który w eliminacjach do tytułu pokonał kolejno Jakuba Dyndę z Koji Budo Łódź 1-0, Adrana Kunę z Shotokan Łódź 3-1. W walce o tytuł mistrzowski pokonał reprezentanta Harasuto Łódź Łukasza Pająka 5-0. Na tym jednak nie koniec niespodzianek. Po kolejny medal z najcenniejszego kruszcu sięgnął również Jakub Konowalczyk, który nie należał do faworytów w swojej konkurencji, ale dzięki wysiłkowi jaki włożył w przygotowania mógł stanąć na najwyższym stopniu podium.

Swoją wysoką formę potwierdził również Kacper Vogt, który w finale po pasjonującym pojedynku pokonał reprezentanta Gokken Gdynia Kacpra Czarneckiego. - W eliminacjach stoczył 3 walki i jako pretendent do tytułu mistrzowskiego był zdecydowanym faworytem i podołał temu zadnaniu - podkreśla Józef Sołtysiak.
Nie zawiódł również Filip Vogt, który startował w wyższej kategorii wagowej. Pleszewianin stoczył 4 zwycięskie walki, a w finale pokonał Macieja Skroubę z Kaisho Białystok 6-2.

Czwórka naszych mistrzów Polski będzie reprezentować barwy Polski na 44 Mistrzostwach Europy Karate w lutym 2017 w Burgas w Bułgarii.

Pasjonujący przebieg miała również rywalizacja w konkurencji drużynowej juniorów młodszych. Drużyna w składzie:Kacper Vogt, Dominik Tarnawski, Jakub Konowalczyk i Dawid Sobkowiak wywalczyła tytuł mistrza Polski pokonując w finale drużynę Olimp Łódź 3-0. W ślad swoich młodszych kolegów poszli również juniorzy, którzy w składzie Filip Vogt, Mateusz Bonusiak, Jan Szkudlarek, Maciej Śmigielski pokonali w finale reprezentantów z klubu Kaisho Białystok 2-0.

Tytuły wicemistrzów Polski trafiły do Adama Konowalczyka oraz Magdaleny Godlewskiej i Marty Michalewicz w kumite drużynowym kadetek.

Brązowe medale wywalczyli Maciej Śmigielski w kumite juniorów oraz Magdalena Godlewska medal w kumite kadetek.

- Wyniki Pleszewskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski Karate to wspaniałe podsumowanie startów w 2016 roku. Treningi prowadzone przez braci Sołtysiaków zaowocowały bardzo dobrymi rezultatami we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu w postaci 23 pkt. Razem z wynikami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików pleszewscy sportowcy zgromadzili w 2016 roku rekordową ilość 77 pkt. we współzawodnictwie PFSM -tłumaczy prezes.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani