Karatecy z pierwszymi medalami w nowym sezonie

PF
Pleszewscy karatecy udanie rozpoczęli sezon. Na Otwartych Mistrzostwach Karate WKF w Murowanej Goślinie wywalczyli cztery medale

Udanie rozpoczęli starty pleszewscy karatecy w 2917 roku. Zawodnicy PKK na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Karate WKF zdobyli 4 medale, w tym 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

Mistrzostwa odbyły się 21 stycznia w Murowanej Goślinie. W zawodach uczestniczyło 600 zawodników z 40 klubów.

Julia Grzelak wywalczyła złoty medal w kumite dziewcząt (rocznik 2002-2004) pokonując w finale 7-0 zawodniczkę Dynamic Poznań. Debiutująca w zawodach tej rangi Weronika Andrzejewska wywalczyła srebrny medal w kumite dziewcząt rocznik 2007.

W konkurencji juniorów młodszych Dominik Tarnawski wywalczył srebrny medal. Dramaturgii finałowej walce dodaje fakt, że Dominik na kilka sekund przed końcem pojedynku prowadził 2-0, by ulec w końcówce 3-2.

Brązowy medal w konkurencji w kumite chłopców (rocznik 2007) wywalczył jeden z najmłodszych zawodników - Szymon Kowal

Jak podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klub Karate, kolejnym dowodem stałych postępów pleszewskiego klubu jest powołanie 12 młodzików do kadry Wielkopolskiej.

Występ w Murowanej Goślinie był sprawdzianem przed jednym z najważniejszych występów w tym roku XIII, czyli Pucharze Świata Karate WKF w Łodzi, które odbędą się w dniach 9-10 kwietnia. - Liczymy przynajmniej na jeden medal, w tak silnie obsadzonym turnieju - podkreśla prezes PKK.

Przypomnijmy, że na ostatnim XII Pucharze Świata pleszewscy zawodnicy wywalczyli 3 medale.