Karatecy pleszewscy zdobyli medale w Łodzi

Irena Kuczyńska
pleszewscy karatecy na VII Grand Prix Poland Łódź 2013
pleszewscy karatecy na VII Grand Prix Poland Łódź 2013 Józef Sołtysiak
Siedem medali zdobyli pleszewscy karatecy na VII Grand Prix Poland Łódź 2013. Startowało około 400 zawodników z 44 klubów z Czech, Słowacji, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Rosji, Białorusi oraz Polski

Pleszewski Klub Karate reprezentowało 13 zawodników, którzy wywalczyli siedem medali w silnie obsadzonych zawodach. PKK zostało sklasyfikowane na 17 miejscu.

Pierwszy medal srebrny wywalczyła najmłodsza reprezentantka pleszewskiego klubu karate Julia Grzelak w konkurencji kumie dziewcząt 8-9 lat -30kg. Półfinałową walkę Julia wygrała z ze Słowaczką Annamária Vilčinská KK Trstena 3-1. W finale po dramatycznej walce uległa 1-0 Białorusińce Markava Ulyana Everest/Unmei Mińsk.

Srebrny medal wywalczyła także nasza najlepsza zawodniczka w kategorii juniorek młodszych Barbara Sadowska. Sensacją była wygrana Sadowskiej w walce półfinałowej z najlepszą zawodniczką w Polsce w tej kategorii Kinga Haras 4-3. Na kilka sekund pod koniec walki Sadowska wykonała wysoko punktowaną technikę tzw. „wycinkę” uzyskują 3 pkt.

W kategorii młodzików +45 kg brązowy medal wywalczył Kacper Vogt. Ulegają w półfinale zawodnikowi z Ukrainy Lasko Ivan Ukrainian Karate Federation przez wskazanie sędziowskie.

Brązowy medal w konkurencji chłopców 8-9 lat -30 kg wywalczył Michał Florczak. Nasz zawodnik po wygrani walk eliminacyjnych w półfinale uległ zawodnikowi z Ukrainy Chernenko Kostiantyn Ukrainian Karate Federation 0-1. Kolejne dwa brązowe medale zostały wywalczone w konkurencji kumie kadetów -57kg. Patryk Fisiak uległ 2-0 zawodnikowi z Ukrainy Lyvytskyy Denys Ukrainian Karate Federation 0-2. Walce o brązowy medal pokonał zawodnika z Rosji przez wskazanie sędziowskie.

Występ Filipa Vogta w tej samej konkurencji zakończył się także na brązowym medalu co należy uznać za Duzy sukces i potwierdzanie wysokiej formy naszego mistrza Polski, który w jednej z walk eliminacyjnych pokonał mistrza Polski kadetów -57kf Łukasza Bartoszewskiego. W tej kategorii na Grand Prix Poland dominowali zawodnicy z Ukrainy. Jednak w walce półfinałowej przy stanie 0-1 dla zawodnika z Ukrainy Vogt wykonał wysoko punktowana technikę którą sędziowie nie potwierdzili jednoznacznie. Został złożony protest udokumentowany zapisem filmu video, który został odrzucone ze względów proceduralnych. Tym samym Filip Vogt musiał walczyć „tylko” o brązowy medal z zawodnikiem z Rosji pokonują 4-1.

Kolejny brązowy medal wywalczył bardzo dobrym występem Adam Konowalczyk w konkurencji juniorów -68kg. Konowalczyk zaliczył swój występ do bardzo udanych w jednej z walk eliminacyjnych pokonał zawodnika z Białorusi 9-1.

Pozostali nasi karatecy Emil Szkudlarek, Dawid Szymura, Konrad Tanaś, Dawid Sobkowiak, Jakub Konowalczyk, Mateusz Bonusiak odpadli w eliminacjach.