Karate WKF - sukces reprezentantów pleszewskiego Klubu Karate w

RED
Wielki sukces reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na Pucharze Polski w Karate WKF. W zawodach wzięło udział ponad 480 zawodników z 37 klubów. Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków zdobyli 8 pucharów Polski.

Wielki sukces reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na Pucharze Polski w Karate WKF

Warka 31.06.2014r

Szesnaście medali zdobyli pleszewscy karatecy na jednym z najważniejszym turnieju karate w Polsce.
Bardzo dobre przygotowanie do sezonu startowego już na kolejnym turnieju o wysokiej randze daje świetne wyniki na arenach międzynarodowych i ogólnopolskich Pleszewskiego Klubu Karate. Po znakomitym występach w turniejach rankingowych zawodnicy z Pleszewa odnotowali kolejny sukces na zawodach rankingowych Polskiego Związku Karate.

W zawodach wzięło udział ponad 480 zawodników z 37 klubów. W zawodach wystąpiły najsilniejsze kluby w Polsce z Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Gdańska, Gdyni, Poznania, Bydgoszczy. W zawodach wystąpiła kadra Polski, która miała weryfikować poziom wyszkolenia członków kadry narodowej.

Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków zdobyli 8 pucharów Polski.

Kolejne triumfy święcą najmłodsi zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate Michał Florczak i Julia Grzelak. Julia Grzelak pokonała w finale kumite dziewcząt 8-9 lat -30kg reprezentantkę Harasuto Łódź to kolejny świetny sukces najmłodszej zawodniczki Pleszewskiego Klubu Karate. Michał Florczak zwyciężył w konkurencji kumite chłopców 10-11 lat -34kg.

Dwukrotny zwycięzca Pucharu Polski został Filip Vogt.
Filip Vogt należy do najlepszych zawodników w kraju i potwierdził to wygrywając 2 konkurencje kumite kadetów -57 kg oraz kumite juniorów -55kg. W finale kumite kadetów pokonał 3-0 Miłosza Sabieckiego z Tczewa.
W widowiskowy sposób wywalczył puchar Polski Maciej Drążewski potwierdzając wysoką formę wygrywając przed czasem w finale 10-0 z Michałem Parczewski akademickim mistrzem Polski.
Kolejny puchar Polski sięgnął w konkurencji kumite młodzików -50 kg Konrad Tanaś w finale pokonał swojego kolegę klubowego Jakuba Konowalczyka.

Siódmy puchar Polski wywalczył po Molnym udanym występie Jan Szkudlarek w kumite kadetów +70 kg. Jest to już 3 turniej ogólnopolski turniej wygrany przez tego utalentowanego karatekę. Jan Szkudlarek jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Karate WKF, który ma w swoim dorobku pokonanie mistrza i wice mistrza Polski.
Ostatni ósmy puchar Polski wywalczył w sposób bezapelacyjny Adam Konowalczyk, który w finale pokonał zawodnika z Białegostoku 5-0. Srebrny medal wywalczył Kacper Vogt w kumite kadetów -52kg. W finale przegrał przez wskazanie sędziowskie 3-2. Brązowe medale wywalczył Dawid Sobkowiak w kumite młodzików +50kg, Mateusz Bonusiak w kumite kadetów -63kg, Dominik Tarnawski w kumite chłopców 11-12 lat +40kg, Krystian Żuchowski w kumite seniorów -84kg oraz drużyna młodzików w składzie Maksymilian Sadowski, Konrad Tanaś, Dawid Sobkowiak oraz Dominik Tarnawski.

Podczas zawodów sędzia główny pogratulował naszemu klubowi kolejnych sukcesów i zapowiedział udział w organizowanych zawodach w Pleszewie w dniu 7 czerwca Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których będzie sędzią głównym, co podniesie rangę zawodów w Pleszewie. Jeżeli w Pleszewie powstanie pełnowymiarowa hala sportowa to poprze przyznanie organizacje Mistrzostw Polski Naszemu Miastu, ze względu na coraz bardziej spektakularne wyniki na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych zawodników z Pleszewa. W zawodach wystąpili także Barbara Sadowska oraz Patryk Fimiak.