Karate. Troje zawodników Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w Mistrzostwach Europy w Pradze

Damian Cieślak
archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
Troje zawodników Pleszewskiego Klubu Karate reprezentowało biało-czerwone barwy podczas Mistrzostw Europy kadetów, juniorów i U-21. Jak w Pradze spisali się nasi sportowcy?

Pleszewscy karatecy na Mistrzostwach Europy w Pradze

W stolicy Czech, w dniach 16-19 czerwca 2022 roku, odbyły się Mistrzostwa Europy w karate. O spełnienie marzeń i zdobycie medalu jednej z najważniejszych imprez sportowych walczyli również reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate:

• Julia Grzelak w kumite juniorek (-48 kg),
  • Magdalena Godlewska w kumite U-21 (-68 kg),
  • Michał Florczak w kumite U21 (-84 kg).

Najlepiej spisała się Magdalena Godlewska. Brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy U-21 w kategorii wagowej do 61 kg, które odbyły się w fińskim Tampere, rozpoczęła od zwycięstwa 6-2 z Hiszpanką Irene Escobar Terciado. Później, niestety, musiała uznać wyższość reprezentantki Ukrainy. Elina Sieliemienieva wygrała 2-0 i jak się później okazało zrobiła kolejny krok w drodze po złoty medal.

Magdalena trafiła do repasaży. - Najpierw pokonała 7:3 Rumunkę Alexandrę Marię Cucu, w kolejnej rundzie uległa jednak 2-7 Katrin Tashker. Zawodniczka z Izraela tym samym zamknęła jej drogę do medalu - relacjonuje Bartłomiej Sołtysiak, trener Pleszewskiego Klubu Karate. Ostatecznie w kumite U-21 (-68 kg) Magdalena Godlewska została sklasyfikowana na 7. pozycji.

Julia Grzelak i Michał Florczak przegrali swoje pierwsze pojedynki. Nasza juniorka uległa 0-3 Rumunce Sarze Marginean, natomiast Michał Florczak musiał uznać wyższość Janne Haubolda z Niemiec.

Reprezentacja Polski wróciła do kraju z jednym medalem. "Złoto" wywalczyła Zuzanna Dopieralska na co dzień zawodniczka Klubu Sportowego Olimp Łódź, która wygrała rywalizację kadetek w kategorii wagowej do 47 kg.